Domácí

První vakcíny pro děti dorazily do Česka. Mohou je dostat i pětiletí

Vakcíny pro děti od 5 do 11 let jsou v Česku. V úterý dopoledne dorazily do některých nemocnic a míří také do distribučních center v Olomouci, Táboře a Stéblové na Pardubicku. Jde o 300 tisíc dávek látky Pfizer junior.

Ze tří distribučních center se budou vakcíny pro děti rozvážet po celé republice, budou mířit do očkovacích center a k pediatrům. Vakcíny už dostaly i první nemocnice. Například do Motola v úterý dopoledne přišlo na 12 tisíc dávek.

Rodiče mohou své děti ve věku 5 až 11 let registrovat od nedělního večera, zatím jich to udělalo 13,5 tisíce. Vakcína Pfizer junior bude používána ve vybraných očkovacích centrech, kterých bude zhruba 50, ale nebudou ve všech krajích. Některé kraje se totiž rozhodly ve svých očkovacích centrech věkovou skupinu 5 až 11 let neočkovat a doporučují toto očkování absolvovat u praktických lékařů pro děti a dorost.

Související obsah

​Pouze pediatři tak budou očkovat v Libereckém, Středočeském, Ústeckém, Královéhradeckém, Plzeňském a Olomouckém kraji. Zatímco do center se lze objednat přes registrační systém, u pediatra je to po domluvě s lékařem. 

Během následujících týdnů pak dorazí i zbytek vakcín pro věkovou skupinu 5 až 11 let. Celkem je v ní u nás asi 800 tisíc dětí. Za pondělí v Česku přibylo 11 896 potvrzených nových případů nákazy covidem-19. Je to vůbec nejméně ve všední den za poslední měsíc.

ph, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz