Domácí

Hasiči spěchali k nehodě. Ke zraněným museli kvůli bezohledným řidičům běžet

Hasiči spěchali k nehodě. Ke zraněným museli kvůli bezohledným řidičům běžet
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Nehoda osobáku a kamionu uzavřela ve středu silnici u obce Kočí na Chrudimsku. Záchranáři se však na místo měli problém dostat. Bezohlední řidiči totiž nevytvořili žádnou záchranářskou uličku. Hasiči proto museli ke zraněným doběhnout.

Jednotky přijaly oznámení o nehodě u obce Kočí na Chrudimsku ve středu po půl osmé ráno. "Silnice I/17 byla uzavřená kvůli srážce osobního auta s náklaďákem," informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Na místo se proto okamžitě sjely všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Kvůli koloně vozů se však hasiči k místu těžko dostávali. Aby byli rychleji u zraněných, museli k nim proto doběhnout.

Související obsah

"Protijedoucí auta nám neumožnila průjezd a v místě nehody se ještě řidiči otáčeli a znemožnili průjezd hasičského vozu k místu nehody," popsal situaci velitel zásahu František Rulík.

Kamion se po nehodě ocitl mimo vozovku, osobní auto zůstalo na silnici. Situaci navíc komplikovala silná mlha. "Řidiče kamionu museli hasiči z kabiny vyprostit a poté naložit na nosítka skůpram a předat do péče zdravotníků. Stejně tak byl předán do péče i řidič osobního auta," doplnila Horáková.

Záchranáři ošetřili řidiče auta na místě. "Šofér kamionu se lehce zranil a transportovali jsme jej do chrudimské nemocnice," uzavřel mluvčí záchranářů Aleš Malý. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz