Zajímavosti

Přemýšlíte, co dát blízkým pod stromek? Inspirujte se hity letošních Vánoc

Přemýšlíte, co dát blízkým pod stromek? Inspirujte se hity letošních Vánoc
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Přestože se Vánoce už kvapem blíží, mnozí ještě nemají nakoupené vánoční dárky. Pokud patříte mezi ty, kteří je shání na poslední chvíli a pak přemýšlí, čím své milované obdarovat, můžete se inspirovat hity letošních Vánoc.

Štědrý den už klepe na dveře a všichni jsou v očekávání, co pod stromečkem letos najdou. Prodejci se shodují, že v letošním roce nejvíce frčí chytrá elektronika a spotřebiče do domácnosti.

"Mezi žádané kategorie elektro produktů, které lidé nakupují jako vánoční dárky, patří mobilní telefony, notebooky, tablety, produkty péče o tělo a vlasy. Z domácích spotřebičů vedou kávovary," řekla TN.cz mluvčí Datartu Eva Kočicová.

Související obsah

Je patrné, že nejistota lidí ohledně pandemie se tak promítá do výběru vánočních dárků. "I v letošním roce se proto pod stromečkem určitě objeví spotřebiče, které čas strávený doma zpříjemňují nebo usnadňují, ať už jde o různé roboty, domácí vinotéky, kávovary, nebo robotické vysavače," doplnila mluvčí Mall.cz Pavla Hobíková.

Lidé více kupují také domácí kina, fitness náramky nebo drony. Zájem je rovněž o herní konzole, bezdrátová sluchátka, a dokonce i chytré bezpečnostní systémy. Díky nim lidé neustále vědí, co se u nich doma děje.

U rodičů, kteří shání dárek pro svou ratolest, jednoznačně vedou stavebnice. Ty se podle Mall.cz i CZC.cz řadí mezi tradičně nejžádanější zboží a letos tomu není jinak.

Kromě dárků však lidé před svátky nakupují také nejrůznější vánoční výzdobu. "Zákazníci nejvíce pořizují klasické koule v jednobarevných sadách. Nejprodávanější jsou stříbrné, následují zlaté a doplňují je červené koule. Dominují plastové ozdoby, ale trend posledních let je rostoucí zájem o dražší skleněné ozdoby," vysvětlila Hobíková.

Související obsah

Češi si navíc také zamilovali světelné venkovní dekorace, například v podobě sněhuláka nebo soba. "Čím dál oblíbenější jsou i celé vesnice nebo rampouchy s pohyblivým efektem, které jsou vhodné pro balkóny," řekla Hobíková.

"Roste zájem o dekorace, především pak svíčky. Populární jsou také vánoční stromky a švédské vánoční potraviny, například perníčky nebo svařené víno," uzavřel mluvčí obchodu IKEA Petr Šašek.

Jak nepřibrat přes Vánoce? Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz