Zahraničí

Tragédie v australské škole. Vítr odnesl skákací hrad. Zemřelo pět dětí

Pět dětí zemřelo, když se v australském městě Devonport vlivem poryvu větru zvednul skákací hrad. Děti z hradu vypadly, další čtyři utrpěly vážná zranění. Nešťastná událost se stala při slavnostním zakončení školního roku.

Ve čtvrtek dopoledne převrátil silný vítr skákací hrad, ze kterého vypadlo několik dětí. Dvě dívky a dva chlapci bohužel zemřeli na místě, když spadli z výšky 10 m. Po převozu do nemocnice zemřelo jedno další dítě. Policisté neuvedli věk obětí, ale chodili do páté nebo šesté třídy, takže jim bylo mezi 10 až 12 lety, uvádí web BBC News

Nehodu údajně způsobil extrémní poryv větru, který hrad a nafukovací míče zvednul do vzduchu. Australský premiér Scott Morrison nehodu prohlásil za "nemyslitelně srdcervoucí". "Mladé děti se venku baví a pak se vše zvrhne ve strašlivou tragédii, to vám zlomí srdce," dodal Morrison.

Související obsah

​Do školy rychle přijeli záchranáři. Dětem poskytli první pomoc, než byly převezeny helikoptérou do nemocnice. Škola okamžitě zavolala rodičům a informovala je o nehodě. "Místní doslova běželi pro své děti do školy", říká reportér ABC Monte Bovill. 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz