Domácí

Ředitelka pražské hygieny Jágrová končí. Náhradu bude mít od ledna

Ředitelka pražské hygieny Jágrová končí. Náhradu bude mít od ledna
Zdroj: TV Nova

Zdeňka Jágrová končí v čele Hygienické stanice hlavního města Prahy, odchází totiž do důchodu. Zastupitelé hlavního města se s ní ve čtvrtek rozloučili a poděkovali jí za její práci. Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) také Jágrovou ocenil za její nasazení během pandemie, napsal to na svém twitteru.

Ředitelka pražské hygieny na svém postu končí a odchází do penze. Letos jí totiž bylo 70 let, což je maximálně možný věk, který je pro ředitele hygien stanoven služebním zákonem. Ve funkci působila od roku 2019, kdy nahradila tehdejšího ředitele Jana Jarolímka.

Práci Jágrové město ocenilo na čtvrtečním jednání zastupitelstva. "Děkuji končící ředitelce Zdeňce Jágrové za mimořádné nasazení a práci, kterou pro Prahu v době pandemie vykonala. Její působení, kdy v takto náročném období stála v čele nejvytíženější hygienické stanice v zemi, bylo obdivuhodné. Moc si cením i jejího lidského přístupu," uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) na twitteru.

Související obsah

Jágrovou její nástupce nahradí 1. ledna. Podle zpravodajského webu Seznam Zprávy by novou ředitelkou měla být lékařka Zdeňka Shumová. Má být také jedinou osobu, která se přihlásila do výběrového řízení na nového šéfa pražské hygieny. 

Ministerstvo zdravotnictví neuvedlo, zda se nástupkyní Jágrové skutečně stane Shumová. "Tuto informaci nemohu zatím oficiálně potvrdit," napsal redakci TN.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Shumová na pražské hygieně doposud řídila sekci ochrany veřejného zdraví. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz