Domácí

Ministři v demisi vyklízeli kanceláře. Schillerová balila anděly, Dostálová hřeben

Ministři končící vlády vyklízí své kanceláře. Mají na to čas do pátku, kdy si je převezmou noví šéfové resortů. Balí si nejen dokumenty, ale i talismany a některé kuriozity. Například Alena Schillerová (ANO) sbírku andělů.

Vyklizené stoly, prázdné police, ale i haldy papírů. Končící šéfové resortů připravují kanceláře na příchod svých nástupců. "Vidíte, že mám uklizeno. Dneska odmontovali i počítač," řekla ve čtvrtek Alena Schillerová (ANO).

Z její kanceláře už musela zmizet třeba i rozsáhlá sbírka andělů, kterých má přes 20. Zbývá už jen protřídit knihy. "Člověk si těžko vybírá, kterou tady nechá a kterou si vzít," smutnila Schillerová.

Související obsah

Takový Adam Vojtěch (za ANO) má výhodu, před více než rokem už si jednou balil, takže ví, do čeho jde. "Teď je to vlastně podruhé, co se balím z této kanceláře. A pravděpodobně už naposled. Těch věcí je podstatně míň. Teď jsem byl trošku úspornější v tom, abych tady někde kupil nějaké dokumenty," zasmál se Vojtěch.

"Vezmu si lak na vlasy a hřeben. To je jediná osobní věc, kterou si odsud odnesu," měla jasno Klára Dostálová (ANO).

Novému šéfovi resortu Ivanovi Bartošovi (Piráti) nebude potřeba ukazovat, jak se dostat dovnitř kanceláře, ale jak z ní ven. "Tady je jediná úniková zóna. Tyhle malé dveře, takže to se pan ministr bude muset naučit, protože všichni míříme do těch velkých dveřích," poradila Dostálová.

Dosluhující ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) si poslední věci z kanceláře odnesl už ve středu, strávil v ní osm let. Kromě úředních lejster své nástupkyni předá i nějaké ty tipy na začátek.

"Jsem sem přišel jako ucho na to ministerstvo. Rada je neotvírat okna v létě ze zasedačky, protože tady asi minimálně jednou za minutu projíždí sanitka se vším houkáním," vtipkoval Brabec.

Související obsah

Dočista vyklizenou kancelář hlásí i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). "Jsem vyklidil hlavně kartóny, protože já jsem hlavně na ty papíry, počítač moc nepoužívám," sdělil Babiš.

V jednom se ministři shodují, až odevzdají klíčky od ministerstev, nejvíc se těší na to, že budou mít více času na svoje nejbližší. "Budu chystat Vánoce se svojí rodinou, na to se těším, že uvidím vnoučata," radovala se Schillerová.

"Zajedu na svou milovanou Šumavu," měl jasno Brabec. Končící ministři budou resorty svým nástupcům předávat v pátek a v sobotu.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz