Zajímavosti

Častý problém při čištění zubů? Lidé neví, jak to dělat správně. RADY A TIPY

Častý problém při čištění zubů? Lidé neví, jak to dělat správně. RADY A TIPY
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Přestože si zuby čistíme prakticky celý život, řada lidí to dělá úplně špatně. Podívejte se, kterým chybám je lepší se při tomto každodenním rituálu vyhnout.

Každý člověk má určitou techniku, kterou využívá při čištění zubů. Mnozí z nás však i při tomto na první pohled snadném úkonu dělají zásadní chyby, které si ani neuvědomují. Díky několika důležitým radám, které zveřejnil portál The Sun, však můžete předcházet problémům, na které byste si mohli zadělat.

Držení kartáčku

Už uchopení samotného kartáčku je podle odborníků velmi důležité. Držet bychom ho za rukojeť měli lehce. Pokud vám zbělají klouby na ruce, uchopili jste hygienickou pomůcku velmi křečovitě. V tomto případě tak při čištění zubů nemáte pod kontrolou, zda jste ke své sklovině šetrní.

Související obsah

Tlak

Kromě uchopení kartáčku je důležité také to, jak na něj tlačíte ve chvíli, kdy si čistíte zuby. Zubaři ve svých ordinacích upozorňují, že pokud je tlak příliš silný, můžete si snadno poškodit vaši sklovinu i dásně a zadělat si tak na pořádné problémy.

Je tedy proto nezbytné při hygieně myslet na to, že v případě čištění zubů není ohromná síla příliš na místě.

Kvalita kartáčku

V neposlední řadě je důležitý také stav vašeho kartáčku. Pokud je už výrazně opotřebovaný a má roztřepené štětiny na hlavici, je čas na jeho výměnu!

Čím je totiž kartáček starší, tím je také podle odborníků daleko méně účinný. Navíc se na něm potupně nashromažďuje značné množství bakterií, které při čištění končí v našich ústech. Zubní kartáček je proto vhodné si vyměnit jednou za tři nebo čtyři měsíce.

Každé druhé dítě má zkažené zuby. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz