Zahraničí

Rakousko zpřísňuje opatření. Neočkovaní budou muset po příjezdu do karantény

Rakousko zpřísňuje opatření. Neočkovaní budou muset po příjezdu do karantény
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Rakousko kvůli šíření varianty omikron zpřísní opatření proti koronaviru. Od pondělí budou muset cestující, kteří nemají potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci, nastoupit do karantény.

O přísnějších restrikcích na rakouských hranicích informovalo v pátek tamní ministerstvo zdravotnictví. "Tato zpřísněná opatření při příjezdu jsou velkou výzvou zejména pro ty, kdo jezdí na vánoční svátky do zahraničí. Jsou ale nyní nutná k tomu, abychom dokázali zbrzdit šíření omikronu," uvedl ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein.

Do karantény však budou muset nastoupit také očkovaní nebo uzdravení lidé, kteří se neprokážou dokladem o negativním testu, ne starším než 72 hodin, popřípadě neabsolvovali třetí dávku očkování proti koronaviru.

Související obsah

"Do Rakouska mohou od 20. 12. bez karantény očkovaní nebo uzdravení buď s přeočkováním, nebo v kombinaci s PCR testem," potvrdilo na twitteru české velvyslanectví ve Vídni.

Výjimku mají pouze těhotné ženy, děti do 12 let a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou testovat. Povinná karanténa neplatí ani pro pendlery.

V Rakousku trvá karanténa 10 dnů, po pěti dnech ji však lze ukončit v případě negativního výsledku PCR testu.

Rakousko jako první země Evropské unie (EU) zavede povinné očkování. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz