Domácí

Plazí překvapení i záhadný "požár". Hasiči ukázali, jaké měli kuriózní zásahy

Plazí překvapení i záhadný "požár". Hasiči ukázali, jaké měli kuriózní zásahy
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Kouře bez ohně, "číhající" predátor a prchající zvířata. S tím vším se museli letos vypořádat hasiči v Olomouckém kraji. Podívejte se na přehled jejich nejkurióznějších zásahů.

Únor

Ačkoliv zásah v únoru na Prostějovsku nevypadal příliš náročně, nakonec dal hasičům pěkně zabrat. Pod krmným vozem se utrhla krajnice a ten jednou částí zajel do podmáčené půdy. Celý kolos byl ale zcela plný a vážil tak 18 tun.

"Vozidlo jsme stabilizovali pomocí stabilizačních tyčí a klínů, následně jsme k jeho vyproštění využili pět kusů vysokotlakých i nízkotlakých zvedacích vaků. S vytažením z podmáčené půdy pomohl pak vyprošťovací automobil, který hydraulickou rukou vozidlo vytáhnul zpět na komunikaci. Do akce byl nasazen i technický speciál s výkonným navijákem," shrnula náročný několikahodinový výjezd mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Pod strojem se utrhla krajnice:

Zdroj: HZS Olomoucký kraj

Březen

Scény jako z Krokodýla Dundeeho si museli při jednom ze zásahu vyzkoušet hasiči v Klopinách na Šumpersku. V přízemí zahradního domku, kam vyrazili hasit střechu, se totiž nacházel třímetrový krokodýl nilský. Plaza bylo potřeba odchytit. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o nálezu krokodýla při výjezdu k požáru:

Záchrana pejska ze zatopeného lomu Výkleky

Při dalším z kuriózních zásahů hasiči z Přerova a Lipníka nad Bečvou zachránili psa, který při procházce v lomu v obci Výkleky sklouzl ze srázu na nepřístupnou plošinu. Hasiči se na místo museli slanit. Pes byl naštěstí bez zranění.

Květen

Ani v květnu se rozbouřená zvířata neuklidnila, o čemž se přesvědčili v Mladči, kde kůň zapadnul do bahna v potoce. Kůň byl kromě hlavy celý ve vodě. Hasičům se podařilo zvíře podvázat pod břichem popruhy a následně vyprostili na břeh technickým speciálem s hydraulickou rukou. Kůň nebyl zraněn a byl předán majiteli.

https://www.facebook.com/hasici.olomouc/videos/1118447168560789

Únik střešním oknem

Jízdu ve stříbrném Fordu Focus na Kojetínsku zakončil řidič a jeho spolujezdec v mlýnském náhonu. Auto do vody zapadlo tak, že z něj trčela jen střecha, dvojice se naštěstí dostala ven střešním oknem. Na místě zasahovali hasiči z Přerova a Lipníku nad Bečvou, kteří vůz vyprostili a předali jej majiteli. Zranil se jeden člověk, o kterého se postarali záchranáři.

Focus skončil v mlýnském náhonu:

Zdroj: HZS Olomoucký kraj

Červen

Auto, které převáželo dvojici koní, havarovalo na Olomoucku na takzvané hanácké dálnici. Obě zvířata z místa havárie utekla, a tak bylo na hasičích a majitelích, aby je naháněli po silnici.

Související obsah

Červenec

Na oheň a exploze upozornili hasiče oznamovatelé požáru v Suchonicích na Olomoucku. Hořel tam štěpkovač, "výbuchy" byly způsobené praskajícími pneumatikami na stroji. Oheň se pak rozšířil na 30 tun štěpky. Celkové škody nakonec dosáhly čtyř milionů korun, nikdo se naštěstí nezranil.

Poničený štěpkovač:

Zdroj: HZS Olomoucký kraj

Září

Překvapení čekalo na hasiče, kteří jeli k události původně nahlášené jako požár auta. Ačkoliv bylo celé místo zakouřené, hasiči nakonec zjistili, že se o požár nejednalo. Pod autem prasklo vodovodní potrubí s horkou vodou a pára ucházela přes praskliny v zemi přímo pod autem.

Jelikož hrozilo, že by se auto mohlo propadnout, či že by jej poškodila horká voda, hasiči jej přemístili pomocí transportních vozíků. Pak místo ochladili a vše si převzal technik povolaný na vyřešení havárie vody.

Únik páry byl mylně považován za kouř z požáru:

Zdroj: HZS Olomoucký kraj

Prosinec

Dva pandí samci se nepohodli v olomoucké ZOO. François vyhnal Gérarda z výběhu, nebohý utečenec našel útočiště u kamzíků. Panda červená se tam usadila na stromě ve výšce 12 metrů a nechtělo se jí dolů. Nepomohl ani přivolaný lezec. Nakonec bylo potřeba třást se stromy a sáhnout i po hadici s vodou. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

at, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz