Pandemie

Omikron se rozpíná v Evropě, nárůst oproti minulému týdnu je obrovský

Ve světě už bylo potvrzeno více než 7 tisíc případů varianty omikron. Šíří se především v Evropě, kde jde zhruba 500procentní nárůst oproti minulému týdnu.

K 17. prosinci bylo ve světě potvrzeno už 7 697 případů varianty omikron. Jde zhruba o 500procentní nárůst oproti minulému týdnu, informuje v pondělí Státní zdravotní ústav.

V České republice se k 17. prosinci potvrdilo už celkem 19 případů, a to v Libereckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Celkově pak na našem území stále převažuje varianta delta a její subvarianty.

Související obsah

"Vzhledem ke komunitním nálezům varianty omikron lze předpokládat její skryté šíření, a je tedy nutné zachovávat veškerá opatření ke snížení přenosu v komunitě," uvedla lékařka Helena Jiřinová.

Ve světě bylo zatím potvrzeno několik tisíc případů omikronu, a to 1 247 v Jihoafrické republice (JAR) a 5 243 v Evropě. Nejvíce jich je ve Velké Británii, kde je potvrzeno 4 116 případů. Varianta pravděpodobně vznikla v JAR. Podle Světové zdravotnické organizace je nová varianta v současné době už ve více než 57 zemích světa.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz