Zahraničí

Vítej v Bílém domě, Veliteli. Biden dostal k narozeninám štěně

Vítej v Bílém domě, Veliteli. Biden dostal k narozeninám štěně
Fotografii Commandera zveřejnil Joe Biden na svém oficiálním prezidentském twitterovém účtu Zdroj: Twitter, @POTUS

Bílý dům má od pondělí nového obyvatele. Štěně německého ovčáka dostal americký prezident Joe Biden k narozeninám, jsou mu necelé čtyři měsíce a jmenuje se Commander (Velitel).

"Vítej v Bílém domě, Veliteli," objevilo se v pondělí na oficiálním twitterovém účtu amerického prezidenta společně s fotografií rozverně běžícího hafana s míčkem v tlamě.

Čistokrevný německý ovčák byl poprvé spatřen odpoledne na zadní zahradě krátce po svém příjezdu do sídla prezidenta a ihned se o něj začala zajímat americká média.

Velitel se narodil 1. září a Joe Biden ho dostal k listopadovým narozeninám od svého bratra a švagrové.

Související obsah

​Německé ovčáky mají manželé Bidenovi v oblibě už léta. Milovaný Champ, kterého Biden dostal před třinácti lety od manželky, zemřel letos v létě. Mladšího Majora si vzali před deseti lety z útulku.

Právě temperamentní Major si v Bílém domě nemohl zvyknout, bylo zde na něj očividně příliš rušno. Nejprve pokousal tajného agenta, kterého se zřejmě lekl. Přestože Majora poslali na doplňující výcvik, týden po návratu kousl zahradníka.

Teď to vypadá, že Major na doporučení odborníků zůstane v klidnějším prostředí domu manželů Bidenových v Delaware a psím šéfem Bílého domu a prvním psem Ameriky se stane Velitel.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz