Koronavirus

Vánoce ovlivní i fungování očkovacích center, mění se otevírací doba. PŘEHLED

Vánoce ovlivní i fungování očkovacích center, mění se otevírací doba. PŘEHLED
Zdroj: TV Nova

Měli jste v plánu si zajít mezi svátky na očkování? V takovém případě si nedříve zjistěte, kdy a jak bude v očkovacích centrech otevřeno.

Otevírací doby ve všech očkovacích centrech se mezi svátky mění, ve většině případů je zavřeno především na první svátek vánoční a na Nový rok. Například v pražské Fakultní nemocnici v Motole je zavřeno na Štědrý den i na první svátek vánoční. V období mezi svátky je pak otevírací doba zkrácena.

Podobné je to i v nově otevřeném očkovacím centru v pražském obchodním domě Kotva. Zavřeno má 25. a 26. prosince a také 1. ledna 2022. Na Štědrý den si můžete pro očkování přijít pouze do 12:00. Očkovací centrum na pražském hlavním nádraží má na Štědrý den otevřeno pouze do 13. hodiny. Zavřeno má poté 25. prosince a 1. ledna, naopak naočkovat se můžete přijít 26. prosince a na Silvestra. 

Související obsah

​Jinak tomu není ani v Brně, kde je přes svátky pozastavené očkování například ve fakultní nemocnici. Naočkovat se můžete nechat pouze ve dnech 26. až 31. prosince, a to do 15:00. V očkovacím centru ve Fakultní nemocnici Ostrava mají přes svátky otevřeno pouze na Štědrý den, a to do 12. hodiny.

V očkovacím centru ve Fakultní nemocnici Plzeň mají přes vánoční svátky zavřeno. Naočkovat se je možné poté 27. až 31. prosince, a to vždy od 7:00 do 17:00. 

V olomoucké fakultní nemocnici očkují 26. a 31. prosince od 7:00 do 14:00. V karlovarském obchodním domě Varyáda bude fungovat očkovací centrum jen do konce tohoto roku, zájemci pak mohou dostat vakcínu v KV Areně.   

Otevírací doba v očkovacích centrech se mění po celé České republice. Než vyrazíte, je vhodné se tedy informovat na příslušném místě, zdali mají otevřeno. Pro lepší přehled o tom, která očkovací centra jsou ve vašem okolí otevřena a kdy, stačí navštívit stránky ministerstva zdravotnictví, tam najdete přehled očkovacích míst.

V přeplněných nemocnicích začínají v posledních dnech klesat počty hospitalizovaných s koronavirem. Na řadě míst je to ale bohužel částečně i kvůli tomu, že pacienti v těžkém stavu častěji umírají. Za posledních 10 dní zemřelo s covidem v Česku přes tisíc lidí a celkový počet obětí tak překročil hranici 35 tisíc. Alarmující je podle lékařů i to, že na přístrojích končí stále mladší neočkovaní lidé.

Očkování je tak podle odborníků jedinou cestou z koronavirové krize. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by epidemie covidu mohla skončit příští rok ve chvíli, kdy vědci vyvinou vakcíny druhé a třetí generace. Aby pandemie skončila, bude podle odborníků potřeba naočkovat 70 procent lidí v každé zemi do poloviny roku 2022.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz