Domácí

Třetí dávka očkování bude dostupná pro všechny. Vojtěch oznámil termíny. PŘEHLED

Už v polovině ledna se všichni občané budou moci přihlašovat ke třetí dávce očkování. Na poslední tiskové konferenci vlády Andreje Babiše to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Už v pátek se registrace k třetí dávce otevřela pro starší 45 let.

V pátek dopoledne členové končící vlády vystoupili na své poslední tiskové konferenci. Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) prozradil, že se mění termíny, kdy se lidé budou moci zaregistrovat k očkování třetí dávkou.

"V úterý jsem podepsal rozhodnutí o zkrácení lhůty pro aplikaci posilujících dávek, abychom dosáhli vyšší proočkovanosti, která je klíčová i pro boj s variantou omikron," uvedl Vojtěch.

Podle něj je nutné, aby se zkrátily lhůty mezi druhou a třetí dávkou, a to na pět měsíců. "Jdeme postupně podle jednotlivých věkových kategorií," popsal.   

Související obsah

Termíny třetích dávek

V pátek 17. 12. se na pět měsíců zkracuje lhůta pro lidi starší 45+. V 10:00 se otevřel systém registrací. Od středy 5. ledna se to bude týkat lidí starších 35 let. Od 19. 1. se budou moci naočkovat třetí dávkou už všichni starší 18 let.

"Prosím každého, kdo má na posilující dávku nárok, aby se vydal do očkovacího místa nechat si aplikovat třetí dávku," vyzval občany Vojtěch.

Související obsah

V České republice je od začátku pandemie podáno 14,7 milionu očkovacích dávek. Vakcínu dostalo přibližně 6 750 000 lidí, z toho 1,77 milionu má již i třetí dávku.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz