Domácí

Sezóna na hradech se nepovedla, pokles návštěvníků byl obrovský

Podle kastelánů se ani letošní sezóna na hradech a zámcích východní Moravy moc nepovedla. Památky hlásí velký pokles návštěvnosti. Může za to pandemie a opatření proti koronaviru.

Už loňskou sezónu trápil kastelány na hradech a zámcích ve Zlínském kraji odliv návštěvníků. Letos pandemie koronaviru tuto situaci ještě umocnila. Propad návštěvnosti pocítili dokonce i v kroměřížském zámku, který je na seznamu památek UNESCO.

Návštěvníků tam přišlo oproti minulému roku zhruba o 15 tisíc méně, což je 30procentní propad. Mnohá opatření, při kterých bylo například v interiérech nutné nosit roušku, odradila spoustu návštěvníků i od prohlídky zámku ve Vizovicích. Ten přitom měl minulou sezónu skvělou.

Související obsah

​Jenomže výpadek slovenských turistů, kterým tamní vláda hned na začátku letních prázdnin ztížila možnost vycestovat, se českými návštěvníky nedal nahradit.

Přitom paradoxně o ubytování ve Zlínském kraji byl v letošní turistické sezóně zájem velký. Hotely a penziony tam patřily mezi nejvíce obsazené z celé České republiky. Lidé ale tentokrát dali přednost spíš procházkám po horách, navštěvovali ovšem třeba i unikátní vodní cestu Baťův kanál nebo skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Mnohé nalákala i stále větší síť cyklostezek.

Jan Houška, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz