Domácí

Andrej Babiš: Kandidatura na prezidenta bude záviset na rozhodnutí mojí rodiny

Kdy se bývalý premiér rozhodne, zda bude kandidovat na Hrad, a jak moc bude aktivní ve Sněmovně? Hostem středečního pořadu Napřímo byl Andrej Babiš (ANO).

Andrej Babiš v pátek předal moc a úřad do rukou nového premiéra. Tím se z něj stal jen opoziční poslanec. Často diskutovanou otázkou je v posledních měsících jeho potenciální kandidatura v příštích prezidentských volbách.

"Netrapte mě," odpověděl Babiš na otázku, jestli už se rozhodl kandidovat na prezidenta. "Musím mluvit s rodinou. Rodina na to není naladěna a nikdy mi neodpustila, že jsem šel do politiky. Jsou na mě naštvaní," řekl Babiš s tím, že se veřejnost o jeho případné kandidatuře v pravý čas dozví.

Související obsah

Babiš v pořadu Napřímo mluvil i o své roli opozičního poslance. Přislíbil, že se pokusí zlepšit svou docházku do Poslanecké sněmovny, kterou kdysi nazval "žvanírnou". "Mám skvělou docházku do poslanecké kanceláře v Roudnici nad Labem. Do Sněmovny se teď budu snažit chodit víc," slíbil Babiš.

Bývalý premiér se vyjádřil i k tomu, že policejní prezident Jan Švejdar se po schůzce s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (ANO) rozhodl ve funkci skončit. Podle Babiše to působilo tak, jako by na něj nový ministr vyvíjel tlak. "Policejního prezidenta de facto nemůžete odvolat, pokud nepochybí," okomentoval situaci Babiš.

Vrátil se také k situaci, která nastala po volbách. "Nechápu, proč pan prezident je na mě naštvaný, že jsem se tak rozhodl a v rekordním čase jsme dali demisi. Odevzdali jsme to v mašličkách," řekl Babiš k tomu, že se vládu nepokusil sestavit a prezident Miloš Zeman mu chtěl dát na sestavení dva pokusy. Naposledy s hlavou státu podle svých slov mluvil během její hospitalizace v nemocnici.

Andrej Babiš byl hostem pořadu Napřímo: 

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz