Domácí

Závěrečná vládní párty. Babiš se v Průhonicích loučil se svými ministry

Stará vláda má za sebou svůj poslední večírek. Konal se v pátek večer v průhonické sokolovně, kam Andrej Babiš (ANO) pozval bývalé ministry, ale pouze jen ty za hnutí ANO. Sice nebylo moc co slavit, ale přesto se připíjelo. Připraven byl i bohatý raut a končilo se podle pravidel v deset večer.

Sokolovna v Průhonicích před 19. hodinou v pátek. S ochrankou přichází v kabátu a kulichu muž, který býval předsedou vlády. Hostitel mizí v útrobách podniku, postupně dorážejí hosté. Jeden exministr ve službách ANO za druhým. Poslední přijíždí bývalý dvojministr Karel Havlíček (ANO). Chybí pouze Marie Benešová (za ANO).

"Tak já nevím, jak my se vlastně oslovujeme. Přátelé?" ptal se Babiš hostů, odpovědí mu byl jejich smích. Vládne uvolněná nálada, ze všech spadl stres. "Tak hlavně, že jsme to přežili ve zdraví. To mě těší. Myslím, že se nemáme za co stydět," prohlásil Babiš.

Poslední dny byly pořádně náročné hlavně pro Babiše, ve čtvrtek jednal na Evropské radě dlouho do noci a v pátek prováděl nového premiéra po Úřadu vlády. "Spal jsem jenom hodinu dvacet, protože jsme přistáli včera v Bruselu ve tři a hned jsme měli tu radu," přiblížil expremiér.

Související obsah

​Večeře se podávala formou švédských stolů. K dispozici byla i sladká tečka. Dbalo se také na hygienická opatření. "Může aktuálně sedět šest lidí u stolu, takže snažíme se to tu dodržovat. A končíme v deset, samozřejmě!" ujistil bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

"Takže díky moc!" poděkoval při přípitku Babiš svým bývalým ministrům. "My děkujeme vám!" reagovali členové bývalé vlády.

rod, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz