Zajímavosti

Diváci televize Nova zdobí své domy světýlky. Do redakce přišly desítky fotek

K vánočním svátkům patří i slavnostně ozdobené zahrady a celé domy. Do redakce televize Nova diváci poslali desítky videí a fotografií jejich nasvětlených domovů. Na některé se štáby vydaly podívat a vy se teď můžete v reportáži podívat, jak jsou Češi kreativní a jak mají Vánoce rádi.

Vánoční osvětlení mají například v rodinném domě ve Džbánově na Orlickoústecku. Vánoční symboly jsou po celé zahradě. Je tady kompletní sestava, Svatý Josef, Panenka Marie, Ježíšek.  Kašpar, Melichar, Baltazar. Tři Králové, tady je vidět, jak nesou dary.

Související obsah

Miloš Pokorný je šikovný zámečník, postavy vytvářel z drátů vlastníma rukama. Některé jsou dokonce i pohyblivé. "Už je to kůň, už to není koníček," svěřil se televizi Nova Pokorný. 

Za domem si pronajal vodárnu. Nabílil ji, namaloval okna a přidělal věžičku, takže stavba vypadá jako kaplička. Místním lidem se líbí. "Je to moc hezký," okomentoval jeden z nich. "Není to přeplácaný, jednoduchý, krásný," říká zase další. Instalace výzdoby Pokornému s kamarády zabere tři týdny.

Dětská radost

Krásnou výzdobu mají třeba i na Olomoucku, severní Moravě, nebo Ústecku. Do redakce televize Nova přišlo od diváků hodně fotek a videí i z dalších míst po celé České republice. Například ve Veselé u Slušovic je k vidění celá celá vánoční zoo, a to na šesti stech metrech čtverečních.

"Když vidím tu dětskou radost, tak to jsou pro mě Vánoce," vysvětlil majitel osvětleného domu Josef Krajča, proč jej baví dělat každým rokem vánoční výzdobu. Figurky zvířat přidává už dvacet let. Celkem má Krajča 56 zvířat a odhadem přes pětatřicet tisíc světýlek.

Související obsah

A dům vyzdobil i žák deváté třídy v Pávově na Jihlavsku. "Trvalo mi to 14 dní než jsem to celé nazdobil a dělal jsem to kvůli Vánocům. Vánoce jsou u mě takový, že musejí být osvětlený," řekl televizi Nova žák základní školy David Urbánek.

Výzdobu dělal úplně sám. "Nejtěžší bylo ozdobit štíty a to, kde musel být žebřík," prozradil Urbánek. Jeho rodina má na domě 11 tisíc žárovek, vyšlo je to na několik tisíc korun.

Patnáctiletému školákovi se prý vánočně vyzdobené domy líbily odmalička. Baví ho to tak, že se chce stát elektrikářem. "Jsem pyšnej, povedlo se mu to," okomentoval výzdobu otec Davida Marek Urbánek.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz