Zajímavosti

Blíží se vánoční hodování. Zjistěte, na co si dát pozor u bramborového salátu

Blíží se vánoční hodování. Zjistěte, na co si dát pozor u bramborového salátu
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Málokdo si umí představit Vánoce bez bramborového salátu, cukroví nebo chroupání brambůrků či jiných pochutin u sledování pohádek. Mnohé potraviny s sebou ale přinášejí zdravotní rizika. Přečtěte si, na co si dát pozor, aby vaše zdraví během svátků trpělo co nejméně.

O vánočních svátcích se stoly v mnoha českých domácnostech prohýbají pod tíhou talířů a misek s všelijakými pochutinami. Jak upozorňuje spotřebitelská organizace dTest, většina těchto potravin má společný vysoký obsah tuku, cukru nebo soli.

Stačí jedna miska arašídů nebo chipsů, kterou schroupete během sledování filmu, a můžete tím vyčerpat denní příjem soli na několik dní dopředu. Velkou roli hraje i trvanlivost a kvalita potravin.

Související obsah

Rizika bramborového salátu

Jen v málokteré české domácnosti bychom o Vánocích nenašli bramborový salát. V tom většinou nechybí majonéza, na níž se váže potenciální riziko mikrobiologické nákazy. "Doporučujeme tedy opravdu co nejčerstvější vajíčka a šikovného robota nebo mixér, který si s majonézou dokáže poradit, ne všechny to umí," radí šéfredaktorka časopisu dTest Hana Hoffmannová.

Pokud vsázíte na kupovanou majonézu, dbejte na to, aby obsahovala co nejvíc vajec a co nejméně konzervačních látek. Obsah tuku by se měl pohybovat od 50 do 85 procent a obsah tepelně ošetřených žloutků musí tvořit nejméně dvě procenta hmotnosti celého balení majonézy.

Související obsah

​"Čím vyšší je obsah tuku, tím méně přátelské prostředí to představuje pro mikroorganismy. Čím více žloutků, tím více chuti. Čím méně přídatných látek, tím menší zátěž organismu koktejlem chemických látek," zdůrazňuje Hoffmannová.

Majonézu uchovávejte při teplotě od nuly do 15 stupňů a po otevření ji rychle spotřebujte.

Ať už jako součást pečení, nebo jen tak na zub k televizi, také ořechy jsou pro mnohé lidi nedílnou součástí vánočního období. A i při jejich pořízení se vyplatí obezřetnost.

Související obsah

​Vybírejte si raději průhledná balení, která vám umožní kontrolu obsahu. "Vždy pohledem zkontrolujte, zda nejsou ořechy příliš mechanicky poškozené. Vysoký výskyt půlených jader u lískových ořechů či ořechů s hluboko zasahujícím poškozením slupky, je na škodu," tvrdí Hoffmannová. 

"Rovněž pozorně sledujte, zda se v balení neobjevují mrtví či živí škůdci, případně stopy po nich, například pavučinky. Rovněž nekupujte ořechy s viditelnou plísní," radí.

Je vhodné také kontrolovat datum minimální trvanlivosti. Ořechy mají vysoký obsah oleje, který postupem času žlukne, čímž oříšky dostávají nepříjemnou pachuť. U arašídů představují riziko také nebezpečné mykotoxiny, které bohužel na první pohled nelze odhalit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz