Domácí

Pizza i kapr se salátem. Zájem Čechů o rozvážku na Štědrý den od loňska vzrostl

Pizza i kapr se salátem. Zájem Čechů o rozvážku na Štědrý den od loňska vzrostl
Zdroj: Profimedia

Češi si i na Štědrý den nechávali dovézt jídlo od kurýrů. Jejich zájem o rozvážku byl dokonce o 27 procent vyšší než loni, vyplývá to z údajů platformy Dáme jídlo. Mezi favority patřila pizza, kapr s bramborovým salátem a také řízky.

Obyvatelé Prahy a Brna si na Štědrý den objednávali jídlo přes platformu Dáme jídlo nejvíce ze všech měst, kde společnost působí. "V případě rozvozů jídel z restaurací byly dvě třetiny objednávek z Prahy a z Brna. Bylo odtamtud také nejvíce objednávek vánočních nákupů," uvedl mluvčí společnosti Michal Procházka.

Související obsah

Počet objednávek jídla byl letos o 27 procent větší než na Štědrý den v roce 2020 a o 162 procent větší než v roce 2019. "Znovu se tak potvrdilo, že si čím dál více Čechů váží svého volného času natolik, že jej místo příprav štědrovečerní večeře raději tráví s rodinou," okomentoval Procházka.

Nejvíce objednávaným jídlem byla na Štědrý den pizza, která je favoritem i ve všední dny. Větší zájem byl také o štědrovečerní menu. "Stabilní popularitu si držel kapr s bramborovým salátem. Oproti loňsku se ale výrazněji zvýšil zájem o řízek," informoval Procházka. Na Štědrý den pro společnost rozváželo zakázky 270 kurýrů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz