Vánoce

Zemanův projev se natáčel dopředu. Podívejte se, jak to vypadalo v zákulisí

Vánoční poselství prezidenta Zemana se předtáčelo na lánském zámku v neděli dopoledne a štáb televize Nova byl na místě už od brzkého rána. Jak natáčení probíhalo se dozvíte v následující reportáži.

Několik hodin příprav a tým lidí, kteří ladí sebemenší detail –⁠ tak to dopoledne vypadalo na zámku v Lánech, kde se vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana natáčelo. Řešilo se světlo, rozmístění dekorací, zakrytí drátů, mikrofonů i zásuvek.

Příprava na natočení vánočního poselství prezidenta republiky trvá okolo tří hodin a podílí se na ní 15 lidí. "Především je složitější instalace kamer, musí se propojit tato místnost s přenosovým vozem, no a samozřejmě to něco trvá a také pracujeme velice obezřetně, abychom tady nerušili a hlavně, abychom tady nic nezničili," popsal přípravy šéfrežisér Václav Svoboda.

V době epidemie pro všechny navíc platí přísná hygienická opatření. Každý člen štábu má platné očkování, platný PCR test a před vstupem do lánského zámku všichni podstoupili ještě antigenní test.

Související obsah

​Na veškeré přípravy dohlížejí i lidé z kanceláře prezidenta. Václav Svoboda natáčel vánoční poselství s Milošem Zemanem už podeváté. Přesto i on byl nervózní.

"Jsme tady podeváté, takže všechno už jde tak trochu automaticky, ale samozřejmě nějaká nervozita vždycky je, protože je to projev hlavy státu," svěřil se Svoboda.

Projevy si Zeman tvoří sám. "Své projevy pan prezident připravuje třeba několik týdnů dopředu, ale nikdy ne písemnou formou. Konzultuje čas od času se svými spolupracovníky některé dílčí prvky svého poselství, ale ve výsledku vždycky pan prezident si sám utvoří celý projev a poté ho z patra pronese," prozradil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Související obsah

Vánoční výzdoba se řídí podle věnce položeného na stole. Ten je i tentokrát od prezidentova věrného fanouška Pavla Kočiše. Letos je červený a společně s ozdobami na stromečku a barvou prezidentovy kravaty tvoří českou trikolóru. Na stole má tentokrát prezident pouze sklenici vody.

Přes proslovem je ještě potřeba rychle připojit mikrofony, očistit oblek, přepudrovat, učesat a usmát se pro fotografy. Poté musí celý štáb kromě kameramanů z Masarykovy pracovny odejít. Projev totiž probíhá za zavřenými dveřmi, aby prezidenta nic nerušilo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz