Zahraničí

Rodiče zmizelé Maddie prolomili mlčení. Popsali, jak pokračuje pátrání

Rodiče zmizelé Maddie prolomili mlčení. Popsali, jak pokračuje pátrání
Madeleine McCannová Zdroj: Profimedia

Kate a Gery McCannovi, rodiče unesené Madeleine, se po delší době ozvali sledujícím na facebooku. Ve vyjádření zmínili i to, jak pokračuje pátrání po jejich dceři. Nemají ale příliš dobré zprávy. Letos v květnu uplyne už 15 let od záhadného zmizení tehdy tříleté dívky.

Plamen naděje, že dceru jednoho dne uvidí živou a zdravou, stále nezhasl. Rodiče Maddie McCannové stále vkládají do vyšetřování jejího zmizení ohromné úsilí a i po tolika letech věří ve šťastný konec.

Stopa, jež by je k Maddie mohla dovést, je však bohužel stále v nedohlednu. Kate a Gery to vzkázali na facebooku.

"Kvůli covidu, nutnosti držet si společenský odstup, nosit roušky a utrpení tolika lidí se cítíme trochu jako na Hromnice. Všichni jsme doufali a zřejmě očekávali, že to teď už bude docela jiné. V některých ohledech se to podobá pátrání po Maddie. Práce a pokroky pokračují, jenže bez jakýchkoliv zásadních zpráv, které bychom mohli sdílet," napsali stateční manželé.

Po Madeline se slehla zem 3. května 2007 v portugalském letovisku Praia da Luz, kde rodina trávila dovolenou. Kdosi ji unesl z hotelového apartmánu, když byli dospělí na večeři v nedaleké restauraci. Její mladší sourozenci v pokoji zůstali. Mezi podezřelými tehdy byla i matka.

Související obsah

Náklady na pátrání se šplhají do desítek milionů korun. "Nemůžeme promeškat možnost znovu obrovsky poděkovat všem našim podporovatelům. Tohle jsou naše patnácté Vánoce bez Madeleine, a přesto stále dostáváme tolik milých a povzbudivých vzkazů, velké množství vánočních přání nevyjímaje. Je to úžasné, děkujeme mnohokrát," doplnili McCannovi.

Od jara 2020 je hlavním podezřelým z únosu Maddie německý pedofil Christian Brückner. Kriminalisté tvrdí, že mají důkazy o tom, že už je dívka po smrti. Rodiče jejich tvrzení odmítají.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém z únosu Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz