Krimi

Krvavý silvestr: Policisté řešili výbuch pyrotechniky, znásilnění i pokus o vraždu

Krvavý silvestr: Policisté řešili výbuch pyrotechniky, znásilnění i pokus o vraždu
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Policisté během oslav konce roku řešili několik krvavých případů. Mezi ty nejvážnější patří výbuch pyrotechniky v ruce nebo pokus o vraždu v Mladé Boleslavi. Zraněním skončila i potyčka dvou mužů v Kladně.

Jenom ve Středočeském kraji měli policisté během posledního dne roku 2021 a na Nový rok opravdu dost práce. Od rána 31. prosince do půlnoci vyjížděli téměř ke třem stům událostí a od půlnoci 1. ledna do rána k dalším dvěma stovkám.

Nejčastěji řešili případy, kdy lidé rušili noční klid. Dále muži zákona řešili fyzická napadení, požáry, neodborné manipulace s pyrotechnikou a také na 60 dopravních nehod. Ty se obešly naštěstí bez vážných zranění.

Před půlnocí vyjížděli policisté společně se záchranáři k potyčce dvou mužů, která se odehrála na chodbě bytového domu ve Ctiborově ulici v Kladně. "Dvacetiletý mladík měl při rodinné sešlosti fyzicky napadnout 45letého muže, a to několika údery pěstmi do oblasti hlavy a obličeje. Poškozený byl ve velmi vážném stavu vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Související obsah

​Silvestrovské oslavy skončily předčasně už v půl deváté večer pro cizince, který na okraji hlavního města odpaloval pyrotechniku. Možná si myslel, že petarda je slabší, než byla, možná s ní špatně zacházel. V poli za domy mu bouchla v ruce.

Muž se z posledních sil dostal na autobusovou zastávku, kam pro něj přijeli záchranáři. Poranění ruky označili za devastující.

Krvavý silvestr v Praze a na Kladně. Podívejte se na video TV Nova: 

Mladoboleslavští policisté zase na Nový rok vyjížděli k pobodanému muži do jednoho bytového domu ve městě. "Podle dosavadního prověřování skutku k němu došlo pravděpodobně tak, že 61letý obyvatel domu šel domluvit 65letému muži, aby se ztišil a nedělal tolik hluku," upřesnila policejní mluvčí.

Související obsah

Muži se začali hádat a rozčílený soused bodl nožem do břicha 61letého muže. Policisté následně museli vyrazit dveře od bytu staršího z dvojice a pomocí donucovacích prostředků ho zatknout. Nyní mu hrozí až 18 let za mřížemi.

Ve vazbě skončil Afghánec, který je podezřelý z toho, že v Karlových Varech pobodal jednu ženu a druhou znásilnil. Útoky se měly stát právě při oslavách konce roku, a to krátce po třetí hodině ráno. Cizinci hrozí v případě prokázání viny až 18 let vězení.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz