Počasí

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, hrozí i povodně

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vydatným deštěm, který by v jihozápadní části České republiky mohl způsobit rozsáhlé záplavy. Meteorologové navíc očekávají, že se během úterý výrazně zvednou hladiny některých řek.

Výstraha před povodněmi s vysokým rizikem platí od pondělní 18. hodiny až do úterní 18. hodiny, a to pro Jihočeský kraj (Prachatice, Vimperk) a Plzeňský kraj (Horažďovice, Sušice).

Meteorologové očekávají vydatné srážky a odtávání zbytků sněhu, které zvednou hladiny řek odvodňujících centrální hřeben Šumavy. "Očekáváme, že během úterý se výrazně zvednou hladiny Vydry, Křemelné, horní Otavy a přítoků do VD Lipno," informuje ČHMÚ.

Související obsah

​Povodňová bdělost s nízkým rizikem platí pro Liberecký kraj (Jilemnice, Semily, Tanvald, Železný Brod), Pardubický kraj (Králíky), Olomoucký kraj (Jeseník, Šumperk, Zábřeh), Moravskoslezský kraj (Rýmařov), Plzeňský kraj (Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy, Stříbro, Tachov), Jihočeský kraj (Český Krumlov, Písek, Strakonice, Vodňany).

Podívejte se, pro které oblasti ve kterou dobu platí výstraha před povodněmi:

Zdroj: ČHMÚ

​Současně je v platnosti také výstraha před vydatným deštěm, a to v Jihočeském kraji (Český Krumlov, Prachatice, Vimperk) a Plzeňském kraji (Klatovy, Sušice).

"Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst," uvedli meteorologové.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz