Zahraničí

Problémy v rodině i 70 let na trůnu. Alžbětu II. čeká náročný rok

Problémy v rodině i 70 let na trůnu. Alžbětu II. čeká náročný rok
Britská královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia

Letošní rok bude pro britskou královnu Alžbětu II. velmi náročný. Alespoň to tvrdí expertka na královskou rodinu. Panovnici totiž mohou nepříjemně zasáhnout soudní spory jejího syna Andrewa a také vydání pamětí jejího vnuka Harryho.

Vše nasvědčuje tomu, že rok 2022 bude pro 95letou britskou panovnici náročný. Podle dlouholeté expertky na královskou rodinu Jennie Bondové musí být královna z nadcházejících týdnů a měsíců nervózní. Informoval o tom deník Express.

Alžbětu II. čekají velké oslavy 70 let na britském trůnu, ale také bude muset zřejmě řešit i méně příjemné věci. Ty se týkají hlavně princů Andrewa a Harryho.

Těžké chvíle přitom zažila královna už loni. "Největší tragédií pro ni určitě byla ztráta milovaného manžela prince Philipa v dubnu. Myslím, že jsme při jejím vánočním poselství všichni cítili, jak moc jí stále chybí," komentovala Jennie Bondová. Panovnici loni rovněž sužovaly zdravotní problémy. A velmi náročné pro královnu byly také soudní spory jejího syna, prince Andrewa a také situace okolo jejího vnuka, prince Harryho. 

Související obsah

Problémy s oběma princi jí podle Bondové budou přidělávat vrásky na čele i letos. Princ Andrew totiž stále čelí soudním sporům kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání a plní titulky britských médií. Princ Harry se pak chystá ve druhé polovině roku vydat paměti. "Mají vyjít na podzim, přinesou obrovské novinky. A ať už v nich napíše cokoliv, královna z toho musí mít obavy," řekla Bondová. Alžběta II. také stále ještě neviděla osobně svou pravnučku Lilibet, která je pojmenovaná právě po ní.

Velkou Británii navíc stále sužuje pandemie koronaviru. "Je tu zkrátka spousta věcí, ze kterých má zřejmě obavy. Tento rok měl být přitom jeden z jejích nejlepších. Čeká ji letos mimořádný milník a každý by doufal, že najde klid a harmonii ve své rodině a radost z nadcházejících oslav," pokračovala Bondová.

Oslavy platinového výročí její vlády se mají uskutečnit v červnu. Královna Alžběta II. se tak stane nejdéle vládnoucí panovnicí na britském trůnu. V průběhu roku budou královna a další členové královské rodiny cestovat po Velké Británii, aby připomněli tuto historickou událost. "Vše bude šité na míru královně, jejímu zdravotnímu stavu. Lze taky očekávat, že jiní členové královské rodiny budou na těchto akcích výraznější, například princ Charles s manželkou Camillou," uzavřela Jannie Bondová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz