Zahraničí

Omikron tvrdě udeřil i v Alpách. Ve skiareálech se ruší lyžařské kurzy

Omikron tvrdě udeřil i v Alpách. Ve skiareálech se ruší lyžařské kurzy
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Variantou omikron se v Rakousku nakazilo už více než 100 instruktorů lyžařských škol. Některé z nich musely kvůli tomu na nějakou dobu přerušit své služby.

Stejně jako se na začátku minulého roku šířila mezi instruktory lyžařských škol v rakouských Alpách britská mutace, tak se letos šíří varianta omikron. Tou se v tyrolských skiareálech podle zpravodajského webu krone.at nakazilo již přes 100 zaměstnanců lyžařských škol.

"Aktuálně víme o třech lyžařských školách, jejichž instruktoři se nakazili covidem-19. Jde o lyžařské školy v obcích Gerlos, Schwendau a Finkenberg," informovala spolková země Tyrolsko.

Související obsah

​Mluví se také o minimálně dvou lyžařských školách v Mayrhofenu. "Všechny objednané kurzy zatím probíhají podle termínu, nevím ale, jak to bude vypadat zítra," řekl ředitel jedné z lyžařských škol v Mayrhofenu. Je podle něj jen otázkou času, kdy přestane systém fungovat.

Aby se šíření nové mutace v lyžařských školách zastavilo, je nutné podat co nejdříve všem instruktorům posilující dávku očkování. Podle dostupných informací mnoho z nich zatím třetí dávku nedostalo. Spolková země rovněž doporučuje všem tamním lyžařským školám zavést pravidlo 2G ("geimpft" a "genesen", tedy naočkovaný a uzdravený) pro všechny vyučující. Instruktoři by se měli také několikrát denně testovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz