Domácí

Neskutečný hazard se životem: Vodáci se vrhli do rozbouřené řeky Vydry

Neuvěřitelný hazard se životem. Tak by se dalo popsat chování party vodáků, kteří se v úterý odpoledne vrhli na řeku Vydru. V oblasti přitom platí výstraha před povodněmi a řeka je silně rozbouřená.

Na záběrech, které získala agentura AKTU.cz, je vidět několik vodáků, kteří se v kánoích vydali sjet řeku Vydru. Dokonce se k nim přidal i jeden člověk na paddleboardu. V oblasti přitom v úterý platí výstraha před povodněmi a od rána prší.

Řeka Vydra je dokonce na druhém stupni povodňové aktivity ze tří možných. V současné době platí stejný povodňový stupeň také na řece Otavě u Sušice a Křemelné u Stodůlek.

Související obsah

​Zvedání hladin řek způsobilo především tání sněhu a také srážky. Lidé by se tak měli vyvarovat koupání, plavání, jízdě na lodi apod. v korytě toku a bezprostředním okolí. Neměli by vstupovat a vjíždět do proudící vody a zatopených míst a měli by omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.

Pokusy o sjetí rozbouřené řeky mohou skončit tragédií. V červnu se muž z Frýdku-Místku rozhodl, že se svými dvěma nezletilými dcerami sjede rozvodněnou Morávku. Plavidlo se na řece převrhlo.

Muže a starší dceru (15) našli záchranáři na břehu bez větších zranění. Takové štěstí ale neměla osmiletá dívka, kterou silný proud odnesl až do řeky Ostravice. Její tělo vytáhli z řeky hasiči, už jí ale nemohli pomoci.

Podívejte se, jak vypadá koryto řeky u Sušice:

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz