APLIKACE TN.CZ
Domácí

Testování po třetí dávce je zbytečné, prohlásil šéf odborů Středula

Testování po třetí dávce je zbytečné, prohlásil šéf odborů Středula
Josef Středula | Zdroj: Profimedia

Lidé, kteří už mají posilující třetí očkovací dávku proti covidu, možná nebudou muset absolvovat vládou plánované povinné testování ve svých zaměstnáních, nechal se slyšet předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula v úterý před jednáním s vládou.

Podle předsedy ČMKOS Josefa Středuly by se povinné testování na covid-19 plánované na 17. leden nemuselo týkat lidí, kteří už dostali posilující očkovací dávku na covid.

"Já postrádám logiku u té třetí dávky. Jestliže už je ta posilující dávka, hovoří se, že je opravdu velmi silná, tak si myslím, že to už není potřeba a že to spíše snižuje ochotu jít na tu posilující třetí dávku. Ale je to pouze můj subjektivní názor a budu rád, když pan ministr zdravotnictví také na to zareaguje," zdůvodnil svůj názor na povinné testování lidí s posilující dávkou Středula před jednáním s vládou pro portál iDNES.cz.

Související obsah

​Jestli se zaměstnancům s posilující dávkou testování vyhne, ukáže až středeční jednání vlády.

luk, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz