Počasí

V Česku se výrazně ochladí, déšť o víkendu vystřídá tuhý mráz

V Česku se výrazně ochladí, déšť o víkendu vystřídá tuhý mráz
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Počátek týdne byl v Česku především deštivý. Pršelo hlavně v Krkonoších a na Šumavě, kde dokonce vydatný déšť ve spojení s táním sněhu zvedl hladiny řek. V noci na středu se však začalo opět ochlazovat a do Česka by se podle meteorologů mělo vrátit zimní počasí.

Povodňová aktivita

Kvůli vydatnému dešti a tání sněhu docházelo během úterý k rychlým vzestupům hladin řek, a to zejména v oblasti Šumavy, kde na řece Vydře platil 3. povodňový stupeň, a hrozila dokonce 20letá záplava. Podle informací meteorologů se ale v noci na středu stoupání hladiny některých toků zastavilo a situace se už postupně uklidnila.

Během večera bude v Čechách sněžit i v nížinách Zdroj: www.wetterzentrale.de

Do Česka se vrátí zima

Během noci na středu se začalo ochlazovat a na horách by mělo opět sněžit. Ochlazení a zimní počasí se vrátí nejen do horských oblastí, ale přituhovat bude i v nižších polohách. Už ve středu během dne k nám začne od severozápadu proudit studený vzduch. 

Těsně po poledni se ještě teploty na jihovýchodě území zastaví až na 7 °C, odpoledne se už ale výrazněji ochladí a večer očekáváme na jihozápadě a západě Česka teploty pod bodem mrazu. Místy se bude vytvářet náledí.

Ráno už začalo sněžit na horách, kvůli sněhu museli silničáři uzavřít pro nákladní auta silnici z Tanvaldu do Harrachova. Omezení platí zatím do 13. hodiny. 

Související obsah

Středeční ochlazování Zdroj: www.wetterzentrale.de

​Mrazivý víkend

Ochlazení bude pokračovat i na konci týdne. V pátek ráno budou teploty klesat dokonce až k −9 °C, odpolední pak ojediněle zůstanou pod nulou. A mrazivo bude i o nadcházejícím víkendu. V sobotu bude oblačno až zataženo, zpočátku místy sněhové přeháňky, v nížinách déšť se sněhem. Ranní teploty budou klesat na −1 až −5 °C, na východě k −8 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, postupně se na většině území objeví sněhové přeháňky nebo sněžení, v nižších polohách i srážky dešťové nebo smíšené. Večer ale můžeme očekávat ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na −1 až −5 °C, přes den se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz