Domácí

Nové zprávy o pašeračce Tereze. Poslanec prozradil, kde teď mladá Češka je

Tereza Hlůšková měla být už o Vánocích doma, všechno je ale nakonec jinak. Podle nejnovějších zpráv se stále nachází v Pákistánu, kde si odpykávala trest za pašování heroinu. Její návrat tak stále provází nejasnosti.

Tereza je stále v Pákistánu, přesněji v jeho hlavním městě Islámábád. Celníci totiž stále odmítají mladé Češce vydat pas. Informaci pro redakci TN.cz potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se v případu Terezy Hlůškové od začátku angažuje. 

"Ano, Tereza je stále v Pákistánu. Mezi svátky začalo vyjednávání o tom, kdy bude možný její návrat zpátky do České republiky," uvedl Zdechovský.

Tereza Hlůšková, která byla v Pákistánu odsouzena za pašování drog, se tak stále domů nevrátila a oslavila už čtvrté Vánoce bez své rodiny.

Tomáš Zdechovský se vyjádřil k případu Terezy Hlůškové:

Související obsah

​Už v prosinci přitom kolovaly informace, že se měla konečně vrátit do Česka. České ministerstvo zahraničních věcí ale tuto informaci televizi Nova odmítlo potvrdit. "Platí, že s ohledem na přání rodiny i bezpečnost naší občanky nebudeme k případu sdělovat konkrétní informace, které se týkají jejího přesunu do ČR," uvedl ke konci minulého roku Jakub Augusta z tiskového oddělení resortu. 

"Omlouvám se, ale nesmím podávat informace. Tak jsme se jako rodina domluvili," zaznělo už dříve i od příbuzné Terezy.

Češku zadrželi pákistánští celníci v lednu roku 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu následujícího roku byla následně odsouzena. Odvolací soud ji poté osvobodil na začátku listopadu roku 2021.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz