Zahraničí

Utrpení Terezy Hlůškové v Pákistánu nekončí. Toto nechtěla slyšet

Utrpení Terezy Hlůškové v Pákistánu nekončí. Toto nechtěla slyšet
Tereza Hlůšková při příchodu k soudu v Pákistánu Zdroj: Profimedia

Čekání a zase čekání. Ačkoliv je Tereza Hlůšková už od konce loňského listopadu z pákistánského vězení venku, návrat do Česka ale může být běh na velmi dlouhou trať.

Původně to vypadalo, že by se po dlouhých letech ve vězení a po následném propuštění mohla Tereza Hlůšková dostat domů už na Vánoce. Je ale už konec ledna a odlet je stále v nedohlednu.

Čeká se na rozhodnutí Nejvyššího soudu v Pákistánu, ke kterému podali pákistánští celníci odvolání proti rozhodnutí, které soud ve prospěch Terezy vyhlásil. Soud ale není podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který se případem dlouhodobě zabývá, vázaný žádným termínem, kdy by musel o dovolání rozhodnout. "Může rozhodnout za měsíc, nebo klidně za pět let," naznačil pro TN.cz.

Související obsah

​"Intenzivně jednáme. Není dne, kdy bychom nejednali s Pákistánem. Je potřeba si některé věci ještě vyjasnit. Chceme to vyřešit nějakým rozumným způsobem. Chceme, aby se vrátila zpátky, pokud možno co nejdříve do České republiky," doplnil Zdechovský.

Terezu zadržely pákistánské úřady v lednu roku 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu následujícího roku ji tamní soud odsoudil k osmi letům a osmi měsícům ve vězení. Odvolací soud ji poté osvobodil na začátku listopadu roku 2021.

Podívejte se na lednovou reportáž TV Nova k případu Terezy Hlůškové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz