Zahraničí

Evropa bojuje s rekordními přírůstky nově nakažených! Může za to omikron

Počty nově nakažených koronavirem ve spoustě evropských zemí stále rostou. Francie má za posledních 24 hodin více než 270 tisíc nových případů. Jde tak v Evropě o vůbec nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie.

Francie, Itálie, Velká Británie nebo Řecko se řadí mezi evropské státy, ve kterých za posledních 24 hodin přibylo zatím nejvíc případů od začátku pandemie. Navzdory tomu, že ve Francii v posledních několika dnech počty nově nakažených klesaly, teď země zlomila dosavadní evropský rekord.

"Situace v naší zemi je velice vážná. Hospitalizovaných i mrtvých rychle přibývá. Od začátku pandemie ve Francii zemřelo už více než 120 tisíc lidí," uvedl francouzský premiér Jean Castex.

Související obsah

S náporem nákazy, za kterou stojí zejména vysoce nakažlivá varianta omikron, se potýká i Velká Británie. V úterý tam přibylo přes 200 tisíc případů. Ani premiér Boris Johnson lockdown neplánuje. "Máme šanci tuto vlnu přečkat, aniž bychom museli znovu uzavřít naši zemi. Můžeme nechat obchody a školy otevřené a najít způsob, jak s tímto virem žít," sdělil Johnson.

Podobný postoj, co se týče škol, zvolilo například Španělsko nebo Itálie. Lídři obou zemí odmítli prodloužení vánočních prázdnin. Od příštího týdne se do lavic vrací i děti v Polsku. Se strmým nárůstem případů nemá problém jen Evropa. Spojené státy americké denně hlásí přes milion nově nakažených. Tuto hranici překonaly jako první země na světě.

"Můžeme vidět rapidní nárůst případů. Omikron je něco, co jsme tady ještě neviděli. Chraňte se. Nechte se naočkovat," vyzval americký prezident Joe Biden.

Smutný rekord zlomil i někdejší premiant v boji proti koronaviru, Austrálie. Za poslední den tam přibylo téměř 50 tisíc nakažených.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz