Zajímavosti

Sazka loni vyplatila nejvyšší počet výher v historii. Sázející si rozdělili 10 miliard

Sazka loni vyplatila nejvyšší počet výher v historii. Sázející si rozdělili 10 miliard
Sazka Zdroj: Sazka

Společnost Sazka udělala v loňském roce milionáře z 250 sázejících. Vysoké výhry padaly jak u číselných loterií, tak i u stíracích losů. Nejvyšší částku, přes 250 milionů korun, získal výherce, který si před Vánoci vsadil online tiket Sportky na internetu.

Sazka v roce 2021 vyplatila historicky nejvyšší počet i objem výher. "Všichni sázející vyhráli celkem deset miliard korun. Z pohledu vygenerovaných milionářů se rok 2021 přiblížil sedm let starému rekordu, kdy se z milionů radovalo 288 sázejících," sdělila mluvčí společnosti Sazka Veronika Diamantová.

Navíc se společnost rozhodla, že za každého milionáře daruje kolo a helmu do dětských domovů. "Sazka tradičně podporuje český sport, zejména cyklistiku, a chce rozhýbávat děti. Darujeme proto 250 BMX kol a helem do 50 dětských domovů po celé České republice," přiblížila Diamantová.

Související obsah

Nejvíce milionářů vytvořila Sportka

Populární Sportka rozdala v loňském roce 136 milionových výher v hodnotě přes 1,2 miliardy korun. 31 lidí zbohatlo o miliony díky stíracím losům. "Právě losy se u zákazníků těšily velké oblibě. Sazka zaznamenala meziroční nárůst prodeje stíracích losů o čtyři miliony, na konečných 56 milionů prodaných kusů," doplnila Diamantová.

Sázky přes internet

Vůbec poprvé bylo v loňském roce dosaženo nejvíce milionových výher právě na internetu. Takto zbohatlo 43 sázejících. Nejvíce se dařilo lidem ve Středočeském (23 milionářů), Moravskoslezském (21 milionářů) a Jihomoravském kraji (19 milionářů).

Superjackpot

Rok 2021 se stal také milníkem v podobě nejvyšší výhry ve Sportce, která padla na internetu. Na herní účet poslala Sazka výherci před vánočními svátky rovných 250 151 476 korun. Astronomická částka padla v Superjackpotu také během Velikonoc. Výherce z Plzeňského kraje na Velký pátek získal 87 218 623 korun. Třetí nejvyšší výhra padla v loterii Eurojackpot, která na konci května přinesla sázejícímu z jižních Čech 69 344 666 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz