Koronavirus

Státní zdravotní ústav: Omikron už se v Česku stal dominantní variantou

Varianta omikron se v Česku o víkendu stala dominantní variantou covidu-19, jak odborníci předpokládali. V pondělí o tom informoval Státní zdravotní ústav.

Omikron se podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) přenáší s vyšší účinností. "Plošně se nad hranici 50 procent zkoumaných pozitivních případů v Česku dostal k 8. 1. 2022," uvedl v pondělí SZÚ v tiskové zprávě.

V neděli, kdy se testuje více v laboratořích ve větších městech a na testy chodí méně lidí, tvořil podíl detekcí varianty omikron téměř 78,6 procenta. Za posledních 14 dní testy odhalily 82 759 případů covidu-19. Za stejné období bylo nahlášeno 3 187 hospitalizací nakažených osob. Celkový počet hospitalizací do neděle je 2 229 osob, z toho 452 s vážným průběhem.

Související obsah

"Jak ukazují data, mezi hospitalizovanými za posledních 14 dnů setrvale významně převažují neočkovaní. I vzhledem k masivní převaze omikronu, který se šíří rychleji než předchozí varianty, zdůrazňuji znovu důležitost očkování a posilující dávky očkování proti covidu-19," apelovala ředitelka SZÚ Barbora Macková a dodala, že důležité je i dodržování hygienických opatření.

Pusťte si rozhovor s epidemiologem Petrem Smejkalem, který ve Snídani s Novou mluvil o variantě omikron:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz