Domácí

Důchodci dostanou k penzi i valorizační doplatek. ČSSZ zveřejnila podrobnosti

Důchodci dostanou k penzi i valorizační doplatek. ČSSZ zveřejnila podrobnosti
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Všechny důchody se od roku 2022 nově valorizují už od 1. ledna. Penzisté tak dostanou více peněz, než byli do současné doby zvyklí. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v pondělí zveřejnila detaily, kdy bude doplatek vyplacen.

V současné době podle ČSSZ probíhá distribuce valorizačních oznámení, kterými jsou příjemci důchodů o tomto zvýšení informováni. Termín výplaty důchodu je pevně stanoven a u každého důchodce se liší.

"Doplatek je část valorizačního zvýšení důchodů a příplatků k důchodům za období od 1. 1. 2022 do dne, který předchází dni lednové splatnosti. Bude poukázán jednorázově spolu s lednovou splátkou důchodu v termínu, který odpovídá konkrétní splatnosti důchodu, a stejným způsobem jako se vyplácí důchod, avšak jako samostatná částka," informuje ČSSZ s tím, že bude vyplacenou pouze jednou.

Související obsah

Pro důchody vyplácené Českou poštou prostřednictvím důchodové služby platí, že jednorázový doplatek valorizovaného důchodu je začleněn do výplatního dokladu na leden 2022 a Česká pošta tento doplatek vyplatí společně s lednovou lhůtovou výplatou.

Výplaty na účet jsou v lednu 2022 zajištěny dvěma samostatnými poukazy, a to tak, že jeden obsahuje částku pravidelné valorizované splátky důchodu, druhý obsahuje částku jednorázového doplatku valorizačního zvýšení, obě částky ale budou na účet příjemce připsány ve stejný den.

Úřad také doplnil, že od únorové splátky 2022 bude výplata důchodů prováděna ve standardním režimu, a to ke stanovenému dni splatnosti a bez doplatku.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz