Počasí

V týdnu ještě udeří silné mrazy. Meteorologové už ale zmiňují i oteplení

V nejbližších dnech mohou podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ještě spadnout teploty přes den na -3 °C, v noci dokonce na -11 °C. Následující týden ale bude o něco teplejší. Vyplývá to ze zveřejněného měsíčního výhledu počasí. Podle toho se sněhu už dočkáme spíše jen na horách.

ČHMÚ vydal měsíční předpověď počasí. Až do 6. února se budou teploty vcelku držet normálu. V tomto týdnu ale počítejte s ochlazením.

Teploty v noci se budou pohybovat několik stupňů pod nulou. Největší silou má zima udeřit ve středu, kdy se rtuť teploměru může zastavit i na -11 °C.

"Ochlazení v prvním předpovědním týdnu oproti poslednímu období způsobí zejména tlaková výše a s tím související pokles nočních teplot. O něco teplejší následující týden bude důsledkem větší atmosférické cirkulace mezi Atlantikem a evropskou pevninou," vysvětluje ČHMÚ.

Související obsah

​Teplota v následujících čtyřech týdnech by měla s nejvyšší pravděpodobností mírně přesahovat dlouhodobý průměr. Výkyvy meteorologové neočekávají ani z hlediska srážek. "První předpovědní týden bude mít nejméně srážek v důsledku již zmíněné tlakové výše, během následujících týdnů bude srážek na našem území přibývat," předpovídá ČHMÚ.

A počítat už Češi příliš nemají ani se sněhem. "Očekáváme, že postupné zvyšování sněhové pokrývky bude jen na horách, v nižších polohách se sníh během přechodného ochlazení udrží pravděpodobně jen na kratší dobu," upozorňují meteorologové.

Průměrná teplota obvykle v následujícím měsíci dosahuje hodnoty -1 °C. Nejchladněji bylo v roce 1942, kdy klesla na -12,8 °C. Naopak nejvyšší průměrná teplota v tomto období byla naměřena v roce 2007, kdy se vyšplhala na 3,4 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz