Zahraničí

Trhliny v případu zmizení Maddie: Nečekané svědectví o osudné noci

Trhliny v případu zmizení Maddie: Nečekané svědectví o osudné noci
Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté téměř dva roky zatvrzele tvrdí, že mají únosce i vraha Madeleine McCannové. Jenže teď se objevili dva svědci, kteří jejich dosavadní poznatky o usvědčeném pedofilovi Christianu Brücknerovi v jediné větě popřeli. Případ se začíná sypat jako domeček z karet.

Soukromí detektivové z Velké Británie získali důležité informace o zmizení Maddie McCannové. Hlavní podezřelý Christian Brückner, o němž německá prokuratura dokonce prohlásila, že dívku zavraždil, podle nich nemá s únosem nic společného.

Kriminalisté svou teorii stavěli především na záznamech Brücknerových telefonátů, jež měly proběhnout poblíž hotelu, kde trávila Maddie s rodiči a mladšími sourozenci dovolenou. Podle portálu The Sun se ale britskému vyšetřovacímu týmu ozvali dva svědci, kteří si osudnou noc pamatují jinak.

"Na základě toho dospěli k názoru, že Brückner to udělat nemohl. Od apartmánu byl asi 30 minut daleko a v noc, kdy zmizela, v Praia da Luz vůbec netelefonoval," tvrdí zdroj zmíněného webu.

Související obsah

I sám podezřelý jakýkoliv podíl na únosu McCannové odmítá. Loni v létě se ozval z vězení, kde si odpykává sedmiletý trest za znásilnění americké seniorky rovněž v Praia da Luz. "Je neuvěřitelné, když prokurátor rozjede veřejnou kampaň ještě předtím, než vůbec začne soudní proces," stěžoval si.

Po Madeleine McCannové se slehla zem 3. května 2007, zanedlouho to bude už 15 let. Německá policie slibovala, že případ letos konečně uzavře, údajné alibi pro Brücknera ale jejich verzi dává vážné trhliny. Navíc prý zatím nashromáždila pouze nepřímé důkazy.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz