Zahraničí

Trhliny v případu zmizení Maddie: Nečekané svědectví o osudné noci

Trhliny v případu zmizení Maddie: Nečekané svědectví o osudné noci
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté téměř dva roky zatvrzele tvrdí, že mají únosce i vraha Madeleine McCannové. Jenže teď se objevili dva svědci, kteří jejich dosavadní poznatky o usvědčeném pedofilovi Christianu Brücknerovi v jediné větě popřeli. Případ se začíná sypat jako domeček z karet.

Soukromí detektivové z Velké Británie získali důležité informace o zmizení Maddie McCannové. Hlavní podezřelý Christian Brückner, o němž německá prokuratura dokonce prohlásila, že dívku zavraždil, podle nich nemá s únosem nic společného.

Kriminalisté svou teorii stavěli především na záznamech Brücknerových telefonátů, jež měly proběhnout poblíž hotelu, kde trávila Maddie s rodiči a mladšími sourozenci dovolenou. Podle portálu The Sun se ale britskému vyšetřovacímu týmu ozvali dva svědci, kteří si osudnou noc pamatují jinak.

"Na základě toho dospěli k názoru, že Brückner to udělat nemohl. Od apartmánu byl asi 30 minut daleko a v noc, kdy zmizela, v Praia da Luz vůbec netelefonoval," tvrdí zdroj zmíněného webu.

Související obsah

I sám podezřelý jakýkoliv podíl na únosu McCannové odmítá. Loni v létě se ozval z vězení, kde si odpykává sedmiletý trest za znásilnění americké seniorky rovněž v Praia da Luz. "Je neuvěřitelné, když prokurátor rozjede veřejnou kampaň ještě předtím, než vůbec začne soudní proces," stěžoval si.

Po Madeleine McCannové se slehla zem 3. května 2007, zanedlouho to bude už 15 let. Německá policie slibovala, že případ letos konečně uzavře, údajné alibi pro Brücknera ale jejich verzi dává vážné trhliny. Navíc prý zatím nashromáždila pouze nepřímé důkazy.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz