Zahraničí

Nechceš vakcínu? Tak plať! Quebec chystá daň pro odmítače očkování

Kanadské provincii Quebec došla trpělivost s lidmi, kteří se odmítají očkovat proti nemoci covid-19. Quebecká vláda připravuje speciální daň pro neočkované. Informovala o tom agentura Reuters.

Francouzsky mluvící Quebec je druhou nejlidnatější provincií Kanady a také jednou z nejvíce zasažených pandemií. A to i navzdory vysoké proočkovanosti. V provincii už zůstává jen deset procent neočkovaných. Ti ale vládě způsobují značný bolehlav.

Právě těchto deset procent totiž podle quebeckého premiéra Francoise Legaulta tvoří více než polovinu pacientů na jednotkách intenzivní péče. Finanční zátěž, kterou neočkování takto působí, chce Legault vymáhat přímo od nich speciální daní.

Související obsah

​"Vakcína je klíčem k boji s virem. Proto požadujeme zdravotní příspěvek od dospělých, kteří se odmítají očkovat z jiných důvodů než zdravotních," řekl Francois Legault v úterý 11. ledna na tiskové konferenci.

Peníze, které Quebec vynakládá na léčbu neočkovaných, chce Legault získat zpět daní ve výši minimálně 100 kanadských dolarů, což je zhruba 1 700 korun. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz