Koronavirus

Počty nově nakažených rostou. V nemocnicích se to zatím neprojevuje

V úterý přibylo v Česku přes 12 tisíc nově nakažených koronavirem. Je to zhruba o pětinu víc než před týdnem a nejvyšší denní přírůstek od poloviny prosince. Přesto počet hospitalizovaných klesá.

Laboratoře v úterý provedly zhruba 92 tisíc testů, o týden dřív to bylo 96 tisíc. Podíl pozitivních testů v mezitýdenním srovnání roste. V úterý přibylo 12 366 nově nakažených.

V nemocnicích se zatím nárůst počtu nakažených neprojevil. Úterních 2 216 hospitalizovaných je nejmenší počet od počátku listopadu. Stejné je to s počtem covidových pacientů ve vážném stavu, kterých bylo v úterý v nemocnicích 407.

Incidenční číslo vzrostlo proti předchozímu dni ve většině krajů. Nejvíce se epidemie šíří v Praze, kde na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní připadá 835 nových případů, a také na Vsetínsku. Relativně nejlepší je situace na Vysočině, kde incidence zůstala na hodnotě 287.

Související obsah

Zdravotníci u nás aplikovali přes 16 milionů dávek vakcíny, posilující dávku dostaly přes 3 miliony lidí. Nejnižší proočkovanost má Karlovarský kraj, naopak největší zájem o vakcíny je v Praze a Jihomoravském kraji.

Onemocnění covid-19 u nás podlehlo téměř 37 tisíc lidí, v posledních dnech se počet úmrtí drží pod 50 za den.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz