Domácí

VIDEO: Babišovo děleno v adrese. Válka sepsul za češtinu, sám udělal chybu

Vlastimil Válek (TOP 09), který prohlásil, že mluví brněnským hantecem, by si měl podle Andreje Babiše (ANO) pořídit tlumočníka do češtiny. Expremiér ministra zdravotnictví zkritizoval za jazykové nedostatky na středečním jednání Poslanecké sněmovny o vyslovení důvěry vládě. Sám přitom s řečí roky svádí bitvu. Těsně před výtkou směrem k Válkovi navíc řekl nesmysl.

Babiš ve svém hodinu a půl dlouhém projevu představitele nové vlády nešetřil. Nejpichlavějším trnem v oku bývalého premiéra byl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, do kterého šil za chaos v proticovidových opatřeních.

"Takového chaota nemusíte ani komentovat. Ten odvede naši práci sám od sebe. Když vydá opatření, které druhý den zruší, tak se nejdřív vymluví na úředníky a o pár dnů později o panu Policarovi a paní Svrčinové zase mluví jako o svědcích," prohlásil Babiš.

Vysmál se i Válkovu návrhu, co bude se zaměstnanci, kteří odmítnou povinné testování ve firmách. "On říká: zaměstnanec, který se odmítne testovat, může například pracovat na vrátnici ministerstva u zadního vchodu, kde se pouštějí auta a nemusí se testovat a v podobných typech provozu. Takže vážení zaměstnanci, pokud se nechcete testovat, hlaste se u zadního vchodu ministerstva zdravotnictví. Adresa je Palackého 375 děleno 4, Praha 2," pokračoval. U čísel v adrese se však neříká děleno, ale lomeno.

Související obsah

​Když se po volbách Babiše ptali, jestli by stál o místo předsedy Sněmovny, sám řekl, že neumí pořádně mluvit. Přeřeky jej trápí po celou dobu působení v politice. Často používá slovenské koncovky, skloňování nebo výslovnost. Jeho přeřeknutí by tak snad nikoho nevyvedla z míry, kdyby vzápětí nevyzval Válka, aby si pořídil tlumočníka do češtiny.

"Víte, jak pan ministr Válek vysvětluje, že mu lidé, a dokonce už ani novináři nerozumí? ‘To může být proto, že jsem z Brna a používám hantec.’ Možná by bylo dobré, kdyby pan ministr kromě tlumočníka znakové řeči měl vedle sebe i tlumočníka do češtiny. Já kdybych měl takového ministra, tak ho vyrazím hned po tiskovce," poučoval Babiš.

Související obsah

​Jeho řečnický přešlap neunikl ani uživatelům sociálních sítí. "Pan Babiš neumí česky, čemu se divíte. To lomítko se čte na Slovensku jako děleno," smál se na twitteru František.

"Babiš děleno dvěma. De**l," napsal Lukáš. "No a nějaké kachničky dnes byly i v Poslanecké sněmovně. Babiš čte lomítko v adrese jako děleno a myslí si, že pro pandemii udělala vláda maximum," přidal se uživatel s přezdívkou Manro.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz