Zahraničí

Už v mládí vypadala jako stařenka. Dívka, která stárla osmkrát rychleji, zemřela

Už v mládí vypadala jako stařenka. Dívka, která stárla osmkrát rychleji, zemřela
Nicole Guerriero, Adalia Rose a Kandee Johnson Zdroj: Profimedia

Ve věku patnácti let zemřela dívka, již znal téměř celý svět. Trpěla vážnou chorobou, kvůli které stárla rapidně rychleji a už v útlém věku vypadala jako stařenka.

Ve středu fanoušky Adalie Rose zastihla smutná zpráva. Dívka z Texasu, která trpěla vážnou chorobou s názvem progerie, zemřela v patnácti letech. O události informoval web The Sun.

Související obsah

Lékaři pro Adalii neměli dobré vyhlídky od samého začátku. "Zdravotníci si všimli v pouhých čtyřech týdnech života dívky, že něco není v pořádku," uvedla Adaliina matka Natalia (29). O dva měsíce později byla matka zdrcena dceřinou diagnózou, která celé rodině změnila život.

Lidé trpící tímto syndromem se dožijí obvykle maximálně třinácti let. Adalia si to však nepřipouštěla a snažila se žít normálním životem. Natáčela na Youtube, kde má téměř tři miliony fanoušků. Ve svých videích tancovala, zpívala a natáčela také tutoriály, kde se líčila.

Související obsah

Hutchinsonův – Gilfordův syndrom  neboli progerie způsobuje předčasné stárnutí. Organismus stárne osmkrát rychleji, než je běžné. Choroba je velmi vzácná, na světě se ví zhruba o stech případech. Adalia se se svým osudem však prala statečně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz