Domácí

V Děčíně ruší autobusové spoje, dopravnímu podniku chybí řidiči

Děčínský dopravní podnik musí kvůli nedostatku řidičů omezovat linky. A některé autobusy tak vůbec nevyjedou. Situaci podnik řeší ze dne na den. Podle asociace dopravních podniků je nedostatek řidičů kritický a k omezování budou nejspíše muset přistoupit i další podniky.

Každý den nepojede jiná linka. Takovým způsobem teď musejí v Děčíně řešit nedostatek řidičů. S těmi současnými navíc firma dosud nemá uzavřenou kolektivní smlouvu, proto nejezdí přesčasy. Ještě dopoledne podnik nevěděl, kolik řidičů dneska chybělo. Další jsou totiž v karanténě nebo nemocní.

​"Dochází ke krátkodobému omezování některých linek, v úterý nevyjela linka číslo 201. Prosíme cestující, aby sledovali web. Vedení dopravního podniku situaci intenzivně řeší, probíhá nábor nových řidičů," uvedl mluvčí města Děčín Luděk Stínil. Pokud by se o slovo přihlásil omikron a onemocněli další řidiči, má dopravní podnik připravený krizový plán.

Související obsah

Celkově má děčínský dopravní podnik přibližně 80 řidičů. Do podobné situace by se podle asociace dopravních podniků mohly brzy dostat i další podniky. Obává se nástupu omikronu, který by mohl dlouhodobý nedostatek řidičů ještě značně rozšířit. Rozhodnou prý nejbližší týdny.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz