Domácí

Autoškoly čeká revoluce. Na nové testy se můžete podívat i vy

Testy v autoškolách čeká letos rozšíření. Asociace autoškol České republiky (AAČR) zveřejnila novou sérii otázek, která se zařadí do závěrečných testů. Na místě jsou i další změny. Ve Snídani s Novou to řekl předseda asociace Aleš Horčička.

Ostré testy závěrečných zkoušek v autoškolách doplní nová sada otázek 13. února, dostupná je ale s předstihem, aby se na ni žadatelé o řidičský průkaz mohli připravit. Součástí této sady je 35 obrazových otázek, mezi nimiž jsou také otázky dynamické. Při nich bude testovaný muset umět rychle zareagovat na dopravní situaci ve videu, například na situaci na křižovatkách.

Velká část nových otázek se bude zabývat cyklisty. "Ve statických otázkách se zaměřujeme na takzvané zranitelné účastníky silničního provozu (máme poměrně hodně otázek na cyklisty, stezky pro cyklisty), a to tak, abychom seznámili veřejnost s aktuálními podmínkami provozu motorových vozidel a jiných účastníků silničního provozu," informoval Horčička.

Související obsah

​Horčička hovořil také o možnosti zavedení psychotestů k získání řidičského průkazu. V současnosti musí mít psychologické vyšetření jen zájemci o řízení  těžkých vozidel, jako jsou autobusy nebo nákladní auta. Rozšíření nutnosti psychotestů na všechny řidiče ale zatím předseda AAČR neočekává.

Novou sadu otázek zpřístupnily autoškoly na webu eTesty. "Dneska budou nové otázky zveřejněny na projektovém webu otázek. Chceme tím pozvat všechny účastníky autoškol, aby se s nimi seznámili," řekl v úterý Horčička.

Podívejte se na rozhovor s předsedou Asociace autoškol ČR Alešem Horčičkou:

Podívejte se na tiskovou konferenci k novým otázkám:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz