Zahraničí

Tereza H. dostala další tvrdou ránu! Návrat do Česka se nekoná

Tereza H. dostala další tvrdou ránu! Návrat do Česka se nekoná
Tereza H. Zdroj: Profimedia

Přestože to vypadalo, že konec loňského roku už stráví Tereza Hlůšková doma, dopadlo to jinak. Teď mladé Češce svitla opět naděje, soud totiž v pondělí rozhodl o navrácení jejího pasu a jejích osobních věcí. Dokud však úřady nerozhodnou o udělení výjezdních doložek, musí zůstat v Pákistánu.

Tereza Hlůšková zůstává v Pákistánu. A to navzdory tomu, že úřady musely Češce vrátit její pas a osobní věci. V pondělí totiž soud zamítl stížnost celníků ohledně jejího propuštění. K návratu do rodné vlasti však Hlůšková potřebuje také výjezdní doložky.

"Mohu potvrdit, že ve věci bylo podáno odvolání k pákistánskému nejvyššímu soudu. Pákistánská strana rozhodla, že Tereza Hlůšková má povinnost setrvat v Pákistánu až do doby skončení odvolacího řízení," řekla v úterý TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do.

Související obsah

Složitou situaci potvrdil TN.cz také europoslanec Tomáš Zdechovský. "Úřady řekly, že dokud se definitivně nerozhodne o stížnosti celníků, tak Tereze nebudou vydána její výjezdní víza. Bez nich nemůže opustit Pákistán," vysvětlil Zdechovský.

Kdy se tak Tereza vrátí do Česka, zatím není stále jasné. "Česká strana se snaží o změnu tohoto rozhodnutí," doplnila mluvčí Lenka Do.

Češku zadrželi pákistánští celníci v lednu roku 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu následujícího roku byla odsouzena. Odvolací soud ji poté osvobodil na začátku listopadu roku 2021.

Už v prosinci přitom kolovaly informace, že by se Hlůšková měla konečně vrátit do Česka. Jenže se to nakonec nestalo a čtvrté Vánoce tak oslavila bez svých nejbližších.

Hlůšková opustila vězení na konci listopadu loňského roku. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz