Domácí

Babiš se Kalouskovi nemusí omlouvat. Rozhodl o tom krajský soud

Středočeský krajský soud ve středu potvrdil, že se bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) nemusí omlouvat bývalému ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09). Tehdejšího poslance Babiš označil za zloděje a ožralu.

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) označil na schůzi Poslanecké sněmovny v roce 2018 tehdejšího poslance Miroslava Kalouska za "ožralu" a "zloděje zlodějského". Zároveň tvrdil, že rozkrádal ministerstvo obrany a zabil podle něj lidi skrze padáky.

Kalousek po Babišovi žádal u soudu omluvu. Středočeský krajský soud ale ve středu potvrdil, že se Babiš Kalouskovi omlouvat nemusí. Nevyhověl tak Kalouskovi, který se po předchozím rozhodnutí odvolal.

Související obsah

Bývalý premiér na svém tehdejším tvrzení trvá. Kalousek už dříve prohlásil, že Babiš lhal Sněmovně i veřejnosti a že lhářům se nesmí ustupovat. Okresní soud dal nejdříve Kalouskovi za pravdu. Odvolací soud ale rozhodnutí zrušil. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz