Domácí

Lyžařské areály se připravují na rekordní návštěvnost. Sněhová vánice přišla vhod

Provozovatelé lyžařských areálů jsou z přívalů sněhu nadšení. Rolby sníh rozhrnují po běžeckých tratích i po sjezdovkách. Zimní střediska doteď spíše bojovala s oblevou a nedostatkem sněhu. Po čtvrtečním dni ho mají konečně dost. O víkendu proto čekají rekordní návštěvnost.

V Bedřichově v Jizerských horách ve čtvrtek napadlo 10 centimetrů prašanu. Umožní to upravit dalších 40 kilometrů tratí. "Kapacitu máme 250 kilometrů. Ráno se objevila bílá tma, ta nám komplikovala úpravu a potom jsme poslali znovu rolby. Samozřejmě máme z toho obrovskou radost a těšíme se, abychom to běžkařům mohli vynahradit a mohli si užít krásný prachový sníh," pronesl ředitel Jizerské o.p.s. Martin Kunc.

Odpolední sluníčko a teploty minus čtyři stupně Celsia přilákaly do hor natěšené lyžaře. "Máme velkou radost, dnes to šlo dobře," pochvalovali se někteří z nich. "Sluníčko krásné, Jizerky jsou nádherné!" přidávali se další.

Související obsah

​Provozovatelé skiareálů si letos museli vystačit s technickým sněhem, potrápila je i prudká obleva. Po čtvrteční vánici už jsou tyto problémy pryč.

"Přírodní sníh konečně dorazil i k nám na Ještěd. Takže sněhové podmínky se razantně zlepšily. Je to letos jako na houpačce. Momentálně ty sněhové podmínky jsou zatím nejlepší v dosavadní zimní sezoně. Pustíme drtivou většinu severní strany areálu," řekl ředitel skiareálu TMR Ještěd Jakub Hanuš.

Už minulý víkend byl ve znamení rekordní návštěvnosti horských středisek. Teď provozovatelé lyžařských areálů očekávají, že bude zájem lidí o pořádnou lyžovačku ještě vyšší.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz