Krimi

Surový útok v centru Brna. Lupič přepadl a okradl tělesně postiženého muže

K odpornému přepadení došlo ve středu 12. ledna v centru Brna. Staršího invalidu brutálně zbil a okradl neznámý muž. Napadeného museli záchranáři odvézt do nemocnice. Policie žádá o pomoc při hledání podezřelého.

Krátce před pátou hodinou odpoledne napadl lupič v ulici Cejl v centru Brna staršího invalidu. Vyhlédl si jej v opuštěné ulici a sledoval jej až k invalidovu domu. Tam se vetřel do dveří a na chodbě na něj surově zaútočil. Tělesně postiženého muže srazil na zem ranou do zad, sebral mu peněženku a zmizel.

Přepadenému a oloupenému muži pomohli obyvatelé domu, kteří přivolali policii a záchranáře. Útok byl totiž natolik brutální, že invalidu museli urgentně převézt do Vojenské nemocnice Brno.

Související obsah

​Případem se zabývají policisté. Podle nich útočníkovi hrozí v případě dopadení a prokázání viny až deset let odnětí svobody. Útočník ale není jediný, koho policie v souvislosti s případem hledá. "Jedná se o klíčového svědka, který se jen chvilku před napadením pohyboval v bezprostřední blízkosti místa činu," sdělil brněnský policejní mluvčí Petr Vala.

Podezřelý útočník, kterého policie hledá, má štíhlou postavu a tmavší pleť. "Oblečený byl do šedé bundy s kapucí s černými lemy na rukávech a v pase. Dále měl na sobě kapsáčové kalhoty a černé lesklé kotníkové boty," uvedl Vala. Požádal také veřejnost, aby v případě, že hledaného muže či svědka zahlédne, informovala okamžitě policii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz