Domácí

Senior na Zlínsku zatopil psovi v boudě, přes noc mu chata lehla popelem

Obrovské štěstí měl senior ze Zlínska, který vyvázl ze zničujícího požáru své chaty živý. S popáleninami ho ale přepravil vrtulník do bohunické nemocnice v Brně. Plameny zachvátily jeho obydlí kvůli vadě na přímotopu, kterým svému psovi topil v boudě.

Nechtěl, aby jeho psovi byla v noci zima, a stálo ho to střechu nad hlavou a málem i život. Hasiči k požáru ve vesnici Držková spěchali v sobotu krátce po 23. hodině, při druhém stupni poplachu tam zasahovalo osm jednotek.

"Po příjezdu prvních jednotek byl objekt celý v plamenech. Senior, obývající chatu, byl mimo objekt a uvedl, že další osoby uvnitř nejsou. Muž ale utrpěl popáleniny na horní části těla," uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková s tím, že ho helikoptéra přepravila do brněnské bohunické nemocnice.

Související obsah

Vyšetřovatel zanedlouho zjistil, že chatu plameny zachvátily kvůli vadě na přímotopu v kotci pro psa. "Tomu dobrosrdečný senior topil, aby mu v těchto mrazivých dnech nebyla zima. Pes naštěstí při požáru utekl a nic se mu nestalo. Následně byl v lese nalezen hasiči, kteří ho umístili do bezpečí," pokračovala.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu okolo půlnoci, poté museli ještě dohašovat skrytá ohniska. Skončili po druhé hodině. Škoda je předběžně vyčíslená na 800 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz