Počasí

Sníh v nížinách nevydrží. Meteorologové prozradili, kdy dorazí zimní počasí

Po chladných dnech nás v nadcházejícím období čeká spíše proměnlivé počasí. Ačkoliv můžeme v současné době najít sníh i v nížinách, tak podle meteorologů příliš dlouho nevydrží. Na pořádné zimní počasí si budeme muset počkat až do příštího týdne.

Například severovýchodní oblast Česka je v současné době pod sněhem, a to včetně nížin. Několik centimetrů sněhové pokrývky leží například v Ostravě, Brně, Liberci nebo i v Ústí nad Orlicí. Už v úterý se ale mohou ojediněle vyskytovat mlhy, mrholení a déšť, a to právě na severu a severovýchodě republiky.

Co se týče celkově tohoto týdne, tak nejchladněji bude na východě republiky, kde mohou teploty klesat pod nulu nejen v noci, ale i přes den. Převážně bude zataženo až oblačno. V závěru týdne se mohou objevit bouřky. Podle meteorologů napadaný sníh ale nikde příliš nevydrží a bude spíše odtávat.

Související obsah

​"Nadějněji to na zimní charakter počasí vypadá na počátku příštího týdne, kdy by k nám měl přechodně proniknout chladnější vzduch od severu a sněžení se dostane i do nížin," prozradila expertka na počasí Dagmar Honsová.

Pokud toužíte po sněhu, je třeba se vypravit na hory, kde v současné době panují skvělé zimní podmínky a od čtvrtka do konce týdne napadnou další centimetry. "Od čtvrtka, kdy přejde přes naše území studená fronta, bude větrno. Na horách od čtvrtka do konce týdne připadne i přes 25 cm dalšího sněhu," dodala Honsová. Nejvíce sněhu je v současné době v Krkonoších a na Šumavě, desítky centimetrů hlásí také Krušné a Orlické hory.

Víkend s sebou v nížinách přinese další oteplení, a je tak třeba se připravit na proměnlivou a převážně velkou oblačnost. Občas se může vyskytnout déšť a na horách sněžení. Ojediněle přijdou i bouřky.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz