Zahraničí

V případu Maddie se objevily nové důkazy. Mohly by usvědčit podezřelého

V případu Maddie se objevily nové důkazy. Mohly by usvědčit podezřelého
Madeleine McCannová Zdroj: Profimedia

Bývalí vyšetřovatelé a novináři, kteří pracují na dokumentárním filmu o Madeleine McCannové, odhalili v případu nové důkazy, o kterých věří, že by konečně mohly usvědčit hlavního podezřelého. Tím je Němec Christian Brückner, který se měl podle nového zjištění skutečně nacházet poblíž portugalského letoviska, kde tehdy tříletá Maddie zmizela.

Tým složený z novinářů a bývalých vyšetřovatelů pracující na dokumentárním filmu o Maddie McCannové při shromažďování materiálů a informací objevil údajně nové důkazy, které by mohly případ posunout dopředu. Informoval o tom britský deník The Sun.

Dokumentární tým tvrdí, že má důkaz o tom, že hlavní podezřelý Christian Brückner byl v noci, kdy Maddie zmizela z hotelového pokoje, poblíž portugalského letoviska Praia da Luz. Shromáždili ale prý i mnoho dalších nových stop, které naznačují, že za zmizením tehdy tříleté holčičky stojí Christian Brückner.

Související obsah

​Podle německých úřadů muž, který byl již v minulosti odsouzený za sexuální delikty na dětech, Madeleine v roce 2007 unesl. Navzdory jejich podezření ale v souvislosti s tímto případem nebyl Brückner usvědčený a odsouzený. Nové důkazy, které dokumentární tým předal detektivům, by to mohly změnit.

Portugalští policisté nicméně nadále zůstávají přesvědčení, že Christan Brückner nemá se zmizením Maddie nic společného. "Detektivové z Praia da Luz to vyloučili už před lety. V neposlední řadě proto, že jeho verze o tom, kde byl a co dělal, se potvrdila," řekl zdroj deníku The Sun.

"Bez přiznání se to možná nikdy nedozvíme. Pokud je to on a neexistuje žádný přímý a přesvědčivý důkaz, možná nikdy neřekne ani slovo. Doteď neřekl ani slovo. Nevíme, jaké má policie důkazy," vyjádřil se příbuzný rodiny McCannových.

Související obsah

​"Může se bohužel stát, že se nikdy nedozvíme, co se s Madeleine stalo. Přesto doufáme, že se to dozvíme. Po všech těch letech stále doufáme," dodal. Letos v květnu to bude už 15 let, co Maddie zmizela na dovolené se svými rodiči. Dodnes nebyla vypátrána a není ani jasné, zda je dívka stále naživu, anebo už po smrti.

V roce 2020 se objevily zprávy, že němečtí policisté pracují s verzí, že je Madeleine mrtvá a Christiana Brücknera vyšetřují pro podezření z vraždy. McCannovi ale informaci o úmrtí jejich dcery vyvracejí s tím, že nebyly nalezeny žádné důkazy o tom, že je Maddie mrtvá. Nadále se podle nich považuje za pohřešovanou a pokračuje pátrání po ní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz