Krimi

Zloději v Brně ukradli na Štědrý den trezor, policie po nich stále pátrá

Policisté stále pátrají po třech pachatelích vloupání, které se stalo na Štědrý den v Brně. Zloději ukradli trezor na čerpací stanici. Získali tak čtvrt milionu korun.

Zatímco většina lidí seděla u vánočního stromečku, tak trojice zlodějů využila štědrovečerní pohody k nerušené loupeži. Vypáčili vstupní dveře čerpací stanice a najisto zamířili k prodejnímu pultu, pod kterým se ukrýval trezor s celodenní tržbou.

Akci nejspíš důkladně plánovali, protože je nepřekvapilo ani upevnění pokladny k podlaze. Několika údery palice se jim podařilo trezor uvolnit a pak ho vyvlekli na parkoviště. "Nejspíše ho pak naložili na předem připravené auto a z místa nenápadně odjeli," řekl mluvčí policie Petr Vala.

Související obsah

​V trezoru byla uložená tržba 250 tisíc korun. V době loupeže nebyli na místě žádní svědci a policisté tak pracují hlavně s videozáznamem z bezpečnostní kamery. "Případ je prošetřován pro trestný čin krádeže, hrozí pětiletý pobyt za mřížemi," dodal Vala.

Kriminalisté žádají o pomoc svědky, kteří v době krádeže na jihu Brna podezřelou trojici zpozorovali. Pomoci by mohli i lidé, kteří objeví poničený trezor. Zloději se ho nejspíš zbavili hned po akci.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz